Trasa Kult Akustik 2023: 16 akustycznych koncertów w 13 polskich miastach

Aleksandra Degórska
16.01.2023 16:44
Kazik Staszewski Fot. Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER/East News

Patronat nad wydarzeniami objęło Antyradio.

Kult ogłosił terminy trasy Kult Akustik 2023. Zespół po raz kolejny zabierze swoich fanów w muzyczną podróż, podczas której zaprezentuje swoje największe przeboje, w wersji akustycznej. Coroczne tournée “bez prądu” wystartuje już 26 lutego w Częstochowie i potrwa do 16 kwietnia. Formacja Kazika Staszewskiego zaplanowała łącznie 16 koncertów w 13 polskich miastach. Na trasie znalazły się także: Poznań, Gdańsk, Łódź, Lublin, Katowice, Bielsko-Biała, Kraków, Wrocław, Szczecin, Warszawa, Toruń oraz Bydgoszcz. Bilety na wszystkie koncerty pod szyldem Kult Akustik 2023 trafiły do sprzedaży!
Kult powstał ponad 40 lat temu w Warszawie. Jego założycielami są wokalista (a później także saksofonista) Kazik Staszewski i basista Piotr Wieteska. Pierwszy skład uzupełnili gitarzysta Tadeusz Bagan i perkusista Darek Gierszewski. Zespół zadebiutował na scenie 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie Remont.
Od lat stałym elementem koncertowego harmonogramu zespołu jest trasa Kult Akustik, odbywająca się w pierwszej połowie roku. Obejmujący kilkanaście największych polskich miast, cykl koncertów “bez prądu” to już prawdziwa tradycja, corocznie celebrowana przez dziesiątki tysięcy fanów z całego kraju. Stałym punktem na mapie tego wyjątkowego tournée jest m.in. warszawska Stodoła, w której zespół corocznie gra “bez prądu” aż czterokrotnie, wypełniając klub po brzegi. Nie inaczej będzie także w 2023 roku!

materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Obecny skład Kultu zasilają: Kazik Staszewski (wokal), Wojciech Jabłoński (gitara), Piotr Morawiec (gitara), Ireneusz Wereński (bas), Tomasz Goehs (perkusja), Konrad Wantrych (klawisze), Janusz Zdunek (trąbka), Mariusz Godzina (saksofony) oraz Jarosław Ważny (puzon). W koncertach akustycznych corocznie biorą udział także wyjątkowi goście specjalni.

Trasa Kult Akustik 2023:
●    26 lutego - Filharmonia Częstochowska, Częstochowa
●    4 marca - Aula UAM, Poznań
●    11 marca - Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
●    12 marca - Klub Wytwórnia, Łódź
●    16 marca - Centrum Spotkania Kultur, Lublin
●    17 marca - Katowice Miasto Ogrodów, Katowice
●    18 marca - Cavatina Hall, Bielsko-Biała
●    19 marca - Klub Studio, Kraków
●    25 marca - Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
●    29 marca - Filharmonia im. M. Karłowicza, Szczecin
●    31 marca - Klub Stodoła, Warszawa
●    1 kwietnia - Klub Stodoła, Warszawa
●    12 kwietnia - CKK Jordanki, Toruń
●    14 kwietnia - Klub Stodoła, Warszawa
●    15 kwietnia - Klub Stodoła, Warszawa
●    16 kwietnia - Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz
Bilety na koncerty w ramach trasy Kult Akustik 2023 są dostępne w kasie Klubu Stodoła oraz w sprzedaży internetowej TicketClub Polska: www.ticketclub.pl.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.