XIV Summer Dying Loud rusza już 7 września

Materiał promocyjny
25.08.2023 09:19
XIV Summer Dying Loud rusza już 7 września Fot. Materiały prasowe

14. edycja Summer Dying Loud – jednego z najważniejszych polskich festiwali – zbliża się wielkimi krokami. Już 7, 8 i 9 września na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie Łódzkim na dwóch scenach zaprezentuje się 50 wykonawców z całego świata!

W roli headlinerów tegorocznej edycji usłyszymy m.in. reaktywowane, szwedzkie Dismember, które w swoim secie koncertowym obiecało wykonać w całości swój wydawniczy debiut z 1991 roku „Like an Ever Flowing Stream”. Towarzyszyć im będą szwajcarzy z Coroner, techniczni thrash metalowcy, którzy w tym roku obchodzą 40 lecie istnienia jako jeden z najbardziej oryginalnych składów w muzyce ekstremalnej i posiadający olbrzymie fanowskie zaplecze w Polsce. Do tego na zasadach co-headliningu zaprezentują się jedne z najważniejszych w historii muzyki składów doom metalowych. Mowa o Candlemass ze Szwecji i brytyjskim My Dying Bride.

Headlinerzy, to przysłowiowe „wisienki na torcie”, jednak prawdziwa siła festiwalu Summer Dying Loud tkwi w programie jako całości. Jego konstrukcja zakłada spotkanie czasami całkowicie odmiennych stylów i wyprawy w odległe rejony muzycznego świata, nie tylko stylistycznie ale również geograficznie. W tym roku kilka kapel przybędzie aż zza oceanu.

Dismember SDL2023

Poza scenami, organizatorzy jak co roku przygotowali dla uczestników pole namiotowe, wewnętrzny parking i pole dla camperów. Na festiwalu będzie działała rozbudowana strefa gastronomiczna, z własnym, festiwalowym piwem i foodtruckami z bogatą ofertą dla wszystkich podniebień i gustów.

Kino plenerowe, pokaz fireshow czy wystawa prac artystów tworzących na co dzień grafiki dla zespołów metalowych są już nieodzownym elementem każdej kolejnej edycji Summer Dying Loud. Nie zabraknie również stoisk z merchem zespołów oraz wydawców i dystrybutorów muzycznych. W tym roku również ponownie uruchomimy strefę tattoo i piercingu, dla wszystkich chętnych na nieco bardziej trwałą pamiątkę po festiwalu.

poster A1_small

Bilety jednodniowe i karnety na wszystkie trzy dni festiwalu, bilety parkingowe oraz te na pole namiotowe są cały czas dostępne pod adresem ebilet.pl/summerdyingloud

Materiał promocyjny Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.