"Złota Kosa" dla Batny! Zobacz zdjęcia z finału Antyfestu Antyradia 2021
27.07.2021 11:50
Zespół Batna ze statuetką Złotej Kosy 2021
  • 12 Zobacz zdjęcia
"Złota Kosa" dla Batny! Zobacz zdjęcia z finału Antyfestu Antyradia 2021
27.07.2021 11:50

Festiwalowy 13. finał konkursu już za nami. Zobacz zdjęcia z finałowego koncertu.

Zespół Batna ze Śląska został zwycięzcą Antyfestu Antyradia 2021 - największego w Polsce przeglądu rockowych talentów. W nagrodę otrzymał pamiątkową statuetkę "Złotej Kosy", wystąpi również na Dużej Scenie drugiego dnia Pol'and'Rock Festival 2021, nagra profesjonalną płytę w Izabelin Studio, a jej promocję zapewni Antyradio - największa rockowa stacja w Polsce. Specjalne wyróżnienia otrzymały kapele Punched Orange i Symptone. Tegoroczny finał konkursu był pierwszym zorganizowanym w formule całodniowego festiwalu.

Batna - poznaj zwycięzcę Antyfestu Antyradia 2021

Batna powstała w Jastrzębiu-Zdroju zaledwie na początku ubiegłego roku. W bardzo niedługim czasie zespół wypracował 10-utworowy repertuar, który według planu będzie materiałem na pełnowymiarową płytę. Muzyka jest prostym, bezkompromisowym rockiem z elementami metalowych pazurów. Z początkiem bieżącego roku Batna zaprezentowała się w serwisie YT z debiutanckim klipem do utworu "Krzycz, kiedy trzeba". Aktualnie zespół tworzą - Łukasz Biedroń- gitary Piotr Antos – Bas, Marcin Zmorzyński - wokal. Zwycięstwo w Antyfeście Antyradia to ich pierwszy znaczący sukces, który otwiera przed nimi nowe możliwości pokazania się szerokiej rzeszy fanów muzyki rockowej w całej Polsce.

Finałowy koncert Antyfestu Antyradia 2021

Festiwalowy finał 13. edycji konkursu odbył się w minioną niedzielę (25.07) na Letniej Scenie Progresji w Warszawie. Wystąpiły zespoły: Batna, Mindfak, Punched Orange, Symptone i Topinambur. Gwiazdami wieczoru były Dziwna Wiosna i Pidżama Porno. O tegorocznym wysokim poziomie przeglądu niech świadczy przyznanie przez jury dwóch specjalnych wyróżnień, którymi uhonorowano Punched Orange i Symptone. To wyjątkowa sytuacja. Obie kapele nagrają po dwa utwory w Izabelin Studio, a ten pierwszy otrzymał również zaproszenie na koncert klubowy do warszawskiej Progresji.  Do tegorocznego Antyfestu Antyradia zgłosiły się 244 rockowe zespoły z całej Polski. 46 z nich uzyskało nominacje redakcji. Pięciu finalistów wskazali fani i słuchacze w głosowaniu internetowym.

Celem Antyfestu Antyradia organizowanego od 2009 roku jest promocja nieznanych szerokiej publiczności artystów grających muzykę gitarową. Statuetka "Złota Kosa" powstała w hołdzie zmarłemu dziennikarzowi Antyradia – Januszowi „Kosie” Kosińskiemu – wielkiemu orędownikowi promowania polskiej muzyki.

Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.