Jak wyglądał premierowy odsłuch płyty „Tata Kazika kontra Hedora” Kultu i Kwartetu ProForma?

Justyna Kierzkowska
19.05.2017 14:53
Jak wyglądał premierowy odsłuch płyty „Tata Kazika kontra Hedora” Kultu i Kwartetu ProForma? Fot. Antyradio

17 maja 2017 roku publiczność zaproszona do redakcji Antyradia mogła zapoznać się z brzmieniem najnowszej płyty Kultu i Kwartetu ProForma. Premiera krążka odbyła się 19 maja 2017.

Kazik Staszewski, Piotr Lembicz oraz Przemysław Lembicz z Kwartetu ProForma najpierw byli gośćmi programu Kasprologia, prowadzonego przez Tomasza Kasprzyka, a następnie udali się na dół, aby porozmawiać ze zgromadzonymi wcześniej w studiu fanami. Zebrani mieli okazję przedpremierowo zapoznać się z materiałem, który trafił na płytę, a także porozmawiać z artystami i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Otrzymali także plakaty podpisane przez muzyków.

Jedna z uczestniczek wydarzenia zapytała Kazika Staszewskiego, dlaczego tak długo kazał czekać swoim fanom na kolejny album. Poprzednie albumy, „Tata Kazika i „Tata 2, ukazały się odpowiednio w 1993 roku oraz w 1996 roku. Muzyk był jednak przekonany, że materiał z tego zakresu wyczerpał się zupełnie.

Myślałem, że dwie pierwsze płyty, „Tata Kazika” i „Tata Kazika 2” załatwiają sprawę w całości, że już nie ma po prostu więcej rzeczy. Był to dla mnie rozdział zamknięty. 

Zobaczcie, jak wyglądała cała akcja w Antyradiu!

19 maja 2017 roku ukazała się najnowsza płyta Kazika i Kwartetu Proforma zatytułowana „Tata Kazika kontra Hedora”. Początkowo wydawnictwo miało się nazywać „Syn Staszka” nawiązując do poprzednich płyt Kultu, jednak Staszewski w ostatniej chwili zmienił tytuł albumu. Nowy longplay zawiera szesnaście utworów do tekstów poety Stanisława Staszewskiego, ojca Kazika. Singlem promującym album jest utwór „Ta droga była daleka”, do którego stworzono także teledysk.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.