Plebiscyt na Gitarowy Hit Wszech Czasów słuchaczy Antyradia. Zagłosuj!

12.04.2022 16:34
Plebiscyt na Gitarowy Hit Wszech Czasów słuchaczy Antyradia. Zagłosuj! Fot. Antyradio

Zagłosujcie i wybierzcie Gitarowy Hit Wszech Czasów, który wybrzmi podczas Gitarowego Rekordu Świata.

Antyradio i Gitarowy Rekord Świata łączą siły już po raz czwarty! Jak co roku – wraz ze słuchaczami Antyradia – wybieramy wspólnie Gitarowy Hit Wszech Czasów. Kultowe utwory zabrzmią 1 maja na Scenie Antyradia podczas 20. edycji Gitarowego Rekordu Świata.

Polecamy

Plebiscyt na Gitarowy Hit Wszech Czasów słuchaczy Antyradia. Zagłosuj!

W tym roku rekord we wspólnym graniu utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa pomogą pobić m.in. muzycy Dire Straits, a także zespół Happysad, Jan Borysewicz, Waluś Kraksa Kryzys i szereg wybitnych artystów z Polski i zagranicy. Głosowanie kończy się 27 kwietnia, a wyniki będzie można poznać w programie Tomasza Kasprzyka "Kasprologia" 27 kwietnia po godzinie 17.00.

1 maja Największa Gitarowa Orkiestra Świata pod wodzą Leszka Cichońskiego zagra już po raz 20. W związku z jubileuszem imprezy wrocławski Rynek i okolice zamienią się w gitarowe miasteczko z czterema scenami prezentującymi różne oblicza gitary – od gitary elektrycznej, przez fingerstyle i flamenco, do gitary klasycznej i ukulele. W programie liczne warsztaty gitarowe z możliwością spotkań i rozmów o gitarze, prezentacją wzmacniaczy gitarowych i mistrzowskich pokazów gry. Będzie też miejsce na spotkania z gwiazdami, autografy i wspólne zdjęcia oraz strefa dla dzieci i kino.  Nie zabraknie tradycyjnych konkursów na gitarę z "byle czego" i najlepsze gitarowe przebranie.

W "zielonej strefie gitary” będzie można samodzielnie wytworzyć prąd, aby zasilić swoją gitarę i zagrać. W strefie "guitar fashion” fotografowie będą robić zdjęcia, które pokazane zostaną na telebimie na wrocławskim Rynku oraz całemu światu w sieci.

Aby wziąć udział w Rekordzie wystarczy mieć gitarę i znać 5 podstawowych akordów: C G D A E. Liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Aby pobić Gitarowy Rekord Świata, potrzeba w tym roku minimum 7424 instrumentów strunowych. 

Po oficjalnej próbie ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata rozpoczną się koncerty gwiazd w ramach największego wrocławskiego festiwalu 3-Majówka, który od lat towarzyszy Rekordowi. W kompleksie Hali Stulecia oraz na Pergoli przy ul. Wystawowej 1 wystąpi m.in. Dire Straits Legacy – zespół złożony z muzyków oryginalnego składu zespołu Dire Straits. Będzie to ich jedyny koncert w Polsce. Szczegóły: www.heyjoe.pl 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.