Nowe sezony "Rockolekcji" i "Wszystkiego w sam raz" w Antyradiu

Aleksandra Degórska
05.01.2023 13:38
Nowe sezony "Rockolekcji" i "Wszystkiego w sam raz" w Antyradiu Fot. Antyradio

Już od 6 stycznia na antenę Antyradia wracają nowe sezony "Rockolekcji" Leszka Gnoińskiego oraz programu "Wszystko w sam raz" Jarka Szubrychta.

Te audycje pokochaliście w zeszłym roku, a teraz wracają na antenę Antyradia z nowymi sezonami!W piątki po 22:00 oraz w soboty po 16:00 naszych słuchaczy czeka spotkanie z historią muzyki rockowej w Polsce. Niezapomniane koncerty, unikatowe wywiady z artystami, ciekawostki i muzyczne wydarzenia sprzed lat, którymi żyła cała Polska. Wszystko w audycji „Rockolekcje”, której gospodarzem będzie Leszek Gnoiński – dziennikarz muzyczny, twórca filmów, autor książek o tak kultowych artystach, jak Republika, Myslovitz, czy Acid Drinkers oraz licznych publikacji w "Machinie", "Super Expressie", "Newsweeku" i "Polityce". 

Bardzo się cieszę, że program wraca na antenę. Szykujemy dla słuchaczy kolejne ciekawe tematy związane z polskim rockiem. Opowiemy o kobietach w świecie rocka, zajmiemy się cenzurą w muzyce, czy słynnym hasłem "sex, drugs and rockandroll". Zapraszam i do usłyszenia!

- zapowiada Leszek Gnoiński.

Rockolekcje

Jarek Szubrycht z kolei zaprosi Was do programu popularno naukowego "Wszystko W Sam Raz", w którym wspólnie z zaproszonymi przez siebie gośćmi poruszać będzie społeczne zagadnienia, które dotyczą nas wszystkich.

„Wszystko w sam raz” to w 2023 roku znowu dobrana tematycznie muzyka - od klasyki rocka do wynalazków - oraz rozmowy o seksie, historii, kulturze, polityce, literaturze, podróżach, muzyce… a więc po prostu o życiu. Punktem wyjścia są książki, choć nie ma to być typowy magazyn literacki, skupiający się głównie na głośnych premierach i pierwszych miejscach list książkowych bestsellerów. Raczej chodzi o to, że z moimi gośćmi poruszać będę tematy tak interesujące, że godzinna audycja ich nie wyczerpie, więc każdy słuchacz będzie mógł zafundować sobie prywatny ciąg dalszy. Oczywiście, najlepiej czyta się przy dobrej muzyce. Gościnią pierwszego odcinka będzie Ewa Wanat, dziennikarka, publicystka i pisarka, autorka książki „Pieprzyć wstyd. Historia rewolucji seksualnej”

- mówi autor audycji.Szubrycht jest dziennikarzem muzycznym, autorem licznych książek o tematyce muzycznej (od Slayera i Vadera po Marylę Rodowicz i Andrzeja Zauchę). Publikuje w "Gazecie Wyborczej", współpracował m.in. z "Polityką", "Przekrojem" i "Machiną". Emerytowany wokalista metalowy, związany z grupą Lux Occulta. "Wszystko W Sam Raz" pojawiać się będzie na antenie Antyradia w piątki po 23:00 i w niedziele po 20:00.

szubrycht_wszystko
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.