Plebiscyt na Gitarowy Hit Wszech Czasów słuchaczy Antyradia 2023. Zagłosuj!

20.04.2023 09:41
Plebiscyt na Gitarowy Hit Wszech Czasów słuchaczy Antyradia 2023. Zagłosuj! Fot. materiały prasowe

Po raz piąty – wraz ze słuchaczami Antyradia – wybieramy wspólnie Gitarowy Hit Wszech Czasów! Legendarne utwory zabrzmią 1 maja we Wrocławiu na Scenie Antyradia podczas 21. edycji Gitarowego Rekordu Świata.

Plebiscyt na Gitarowy Hit Wszech Czasów 2023

W tym roku rekord we wspólnym graniu utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa pomogą pobić m.in. Steve Vai, Lordi, Michael Angelo Batio, New Model Army, a także Kamil Bednarek, Grzegorz Skawiński i Sebastian Riedel.

Polecamy

Ogłoszenie wyników plebiscytu odbędzie się 28 kwietnia w audycji Kasprologia.

Gwiazdy muzyki gitarowej, aż cztery sceny w samym centrum miasta i tysiące entuzjastów rockowych i bluesowych brzmień – tak zapowiada się 21. edycja Gitarowego Rekordu Świata. 

Co roku 1 maja Wrocław zamienia się w miasto gitary. Złożona z tysięcy instrumentów strunowych orkiestra Leszka Cichońskiego od ponad 20 lat gra największe przeboje muzyki gitarowej – od „Wild Thing”, przez „Czerwony jak cegła” po rekordowe "Hey Joe" – wysyłając w świat niepowtarzalną energię.

W tym roku rekord we wspólnym graniu utworu Hendrixa pomogą pobić prawdziwe gwiazdy – Steve Vai należący do czołówki najlepszych gitarzystów na świecie, najszybszy gitarzysta wszech czasów Michael Angelo Batio i słynący z oryginalnych strojów metalowy zespół Lordi. Swój udział w imprezie potwierdził również Vasti Jackson, jeden z najważniejszych amerykańskich bluesmanów, muzyk międzynarodowego projektu Playing For Change 

Do pobicia Rekordu z 2022 roku potrzeba przynajmniej 7677 instrumentów strunowych. Aby zagrać 1 maja na wrocławskim Rynku, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E potrzebnych do wykonania utworu "Hey Joe".

Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Nie trzeba być pełnoletnim. Udział w imprezie jest bezpłatny – wymagana jest rejestracja. Szczegóły: www.heyjoe.pl

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.