26.02.2020 13:17

Powstaje "Creed 3" z Michaelem B. Jordanem. Z kim zmierzy się Adonis?

Oficjalnie potwierdzono produkcję "Creeda 3", w której ponownie zobaczymy Michaela B. Jordana w roli Adonisa Creeda. Czy w filmie powróci Sylvester Stallone?

Michael B. Jordan jako Adonis Creed
foto: Barry Wetcher/Capital Pictures/East News

MGM oficjalnie potwierdziło, że dramat sportowy z Michaelem B. Jordanem w roli głównej doczeka się swojej kontynuacji w postaci "Creed 3". Jak podaje portal Deadline, film znalazł też swojego scenarzystę. Został nim Zach Baylin, który ma na koncie skrypt do m.in. "King Richard" z Willem Smithem. Produkcja opowiadała o ojcu Venus i Sereny Williams, Richardzie.

Powstaje film Creed 3 

Jordan powróci oczywiście w tytułowej roli Adonisa Creeda, syna Apollo. Niestety, wciąż nie są znane szczegóły dotyczące tego, kto powróci z poprzedniej obsady, a także kto będzie reżyserem filmu. W poprzednich częściach wystąpił m.in. powracający do swojej ikonicznej roli Rocky'ego Sylvester Stallone, a także Tessa Thompson, która grała Biankę. Gwiazda "Thora: Ragnarok" wcielała się w dziewczynę, a później też i żonę Adonisa, Biankę.

Michael B. Jordan
Michael B. Jordan
Przeczytaj także Michael B. Jordan na pewno nie będzie Supermanem. Pojawiły się nowe informacje

Pierwsza część "Creeda" zadebiutowała w 2015 roku i okazała się być sporym sukcesem, zarabiając ponad 173 miliony dolarów w światowym box-offisie i zdobywając nominację do Oscara (najlepsza rola drugoplanowa dla Sylvestra Stallone'a). Reżyserem dzieła był Ryan Coogler, który dzięki sukcesowi spin-offu "Rocky'ego" stał się jednym z najpopularniejszych młodych reżyserów w Hollywood.

Kontynuacja przygód Creeda trafiła do kin w 2018 roku. Reżyserem produkcji był Steven Caple Jr. Film zarobił ponad 213 milionów dolarów na całym świecie, co pokazuje dlaczego twórcy postanowili stworzyć kolejną część "Creeda".

Niestety, data premiery i szczegóły fabularne "Creeda 3" pozostają nieznane. 

Sylvester Stallone
Sylvester Stallone
Przeczytaj także Sylvester Stallone twierdzi, że jednak powróci do roli Rocky'ego
Tagi: News Sylvester Stallone Creed: Narodziny legendy