Powstaje "Creed 3" z Michaelem B. Jordanem. Z kim zmierzy się Adonis?

26.02.2020 13:17
Michael B. Jordan jako Adonis Creed|undefined Fot. Barry Wetcher/Capital Pictures/East News

Oficjalnie potwierdzono produkcję "Creeda 3", w której ponownie zobaczymy Michaela B. Jordana w roli Adonisa Creeda. Czy w filmie powróci Sylvester Stallone?

MGM oficjalnie potwierdziło, że dramat sportowy z Michaelem B. Jordanem w roli głównej doczeka się swojej kontynuacji w postaci "Creed 3". Jak podaje portal Deadline, film znalazł też swojego scenarzystę. Został nim Zach Baylin, który ma na koncie skrypt do m.in. "King Richard" z Willem Smithem. Produkcja opowiadała o ojcu Venus i Sereny Williams, Richardzie.

Powstaje film Creed 3 

Jordan powróci oczywiście w tytułowej roli Adonisa Creeda, syna Apollo. Niestety, wciąż nie są znane szczegóły dotyczące tego, kto powróci z poprzedniej obsady, a także kto będzie reżyserem filmu. W poprzednich częściach wystąpił m.in. powracający do swojej ikonicznej roli Rocky'ego Sylvester Stallone, a także Tessa Thompson, która grała Biankę. Gwiazda "Thora: Ragnarok" wcielała się w dziewczynę, a później też i żonę Adonisa, Biankę.

Przeczytaj także

Pierwsza część "Creeda" zadebiutowała w 2015 roku i okazała się być sporym sukcesem, zarabiając ponad 173 miliony dolarów w światowym box-offisie i zdobywając nominację do Oscara (najlepsza rola drugoplanowa dla Sylvestra Stallone'a). Reżyserem dzieła był Ryan Coogler, który dzięki sukcesowi spin-offu "Rocky'ego" stał się jednym z najpopularniejszych młodych reżyserów w Hollywood.

Kontynuacja przygód Creeda trafiła do kin w 2018 roku. Reżyserem produkcji był Steven Caple Jr. Film zarobił ponad 213 milionów dolarów na całym świecie, co pokazuje dlaczego twórcy postanowili stworzyć kolejną część "Creeda".

Niestety, data premiery i szczegóły fabularne "Creeda 3" pozostają nieznane. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.