01.04.2019
Aktualizacja: 03.02.2020 15:15

Top11: Najlepsze komedie dostępne na platformie HBO GO

Przy wyborze komedii platforma HBO GO oferuje olbrzymi wachlarz możliwości. Które z komedii dostępnych w bibliotece HBO uznaliśmy za najlepsze?

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe

Każdy z nas ma czasem ochotę włączyć lekki i niewymagający myślenia film, przy którym można się porządnie pośmiać. Platforma HBO GO, oprócz światowej klasy seriali, ma również do zaoferowania całą masę dobrych, naprawdę zabawnych komedii. Które z nich warto zobaczyć?

Najlepsze komedie na platformie HBO GO

Jeśli interesuje was, które z komedii dostępnych w aktualnej ofercie platformy HBO GO są szczególnie warte uwagi, zapraszamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem.

Najlepsze komedie wszech czasów
Najlepsze komedie wszech czasów
Przeczytaj także TOP 40: Najlepsze komedie wszech czasów

1. "Nietykalni" (2011), reż. Olivier Nakache, Eric Toledano

Przezabawna i wzruszająca historia, który wydarzyła się naprawdę. Chłopak z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia, zatrudnia się jako pomoc dla sparaliżowanego milionera. Zderzenie dwóch tak skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i wspaniałej przyjaźni.

Zobacz też: >> Bryan Cranston krytykowany za rolę w remake'u "Nietykalnych" <<

2. "Za jakie grzechy, dobry Boże?" (2014), reż. Philippe de Chauveron

Film będący absolutnym mistrzostwem francuskiej komedii, przedstawia historię konserwatywnych i "lekko" rasistowskich rodziców oraz ich czterech córek. Rodzice mają tylko jedno marzenie, by ich córki dobrze wyszły za mąż. Tak się jednak składa, że wybrankami ich latorośli stają się kolejno Żyd, Arab, Chińczyk i młody mężczyzna prosto z serca Czarnej Afryki. Każdy z nich pochodzi z zupełnie innej kultury, pielęgnującej zupełnie inną religię i obyczaje. Jak pogodzić ich wszystkich ze sobą i przy okazji nie zwariować?

3. "W starym, dobrym stylu" (2017), reż. Zach Braff

Willie, Joe i Al  to trzej najlepsi kumple. Kiedy ich fundusz emerytalny zostaje zlikwidowany, postanawiają przełamać stereotyp spokojnych emerytów i po raz pierwszy w życiu zejść ze ścieżki prawa. Aby być w stanie samodzielnie opłacać rachunki i nie stać się ciężarem dla najbliższych, postanawiają napaść na bank, który pozbawił ich pieniędzy. 

4. "Rodzina Addamsów" (1991), reż. Barry Sonnenfeld

Przepełniona czarnym jak węgiel humorem opowieść o ekscentrycznej rodzince zamieszkującej przerażający dom na odludziu. Gomez do szaleństwa kocha swoją żonę Morticię, ona zaś wielbi czarne gotyckie suknie. Ich dzieci, Pugsley i Wednesday,  w niczym nie przypominają uroczych pociech znanych z filmów familijnych. Cała familia ceni wszystko, co inni ludzie uważają za dziwaczne, straszne i odrażające. Akcja filmu rozpoczyna się, gdy do domu powraca zaginiony brat Gomeza - Fester. 

5. "Terminal" (2004), reż. Steven Spielberg

Urocza w swojej naiwności komedia opowiadająca historię Viktora Navorskiego, który przylatuje do Nowego Jorku w chwili, gdy w jego ojczyźnie dochodzi do zamachu stanu. Amerykańskie władze nie uznają paszportu bohatera, więc zmuszony jest on pozostać na lotnisku, które staje się jego domem na najbliższych dziewięć miesięcy.

6. "Powiedzmy sobie wszystko" (2014), reż. Shawn Levy

Rodzinny komedio dramat z plejadą gwiazd Hollywood. "Powiedzmy sobie wszystko" opowiada historię czwórki rodzeństwa po przejściach i ich nadopiekuńczej matki. W wyniku śmierci głowy rodziny, wszyscy zmuszeni są spędzić tydzień w rodzinnym domu. W tym czasie dochodzi do licznych zabawnych i wzruszających wydarzeń, które prowadzić będą do ponownego zacieśnienia rodzinnych więzów.

7. "Złap mnie, jeśli potrafisz" (2002), reż. Steven Spielberg

Komedia kryminalna z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Przedstawia autentyczną historię fałszerza, który w latach 60. stał się najmłodszym w historii człowiekiem, którego nazwisko znalazło się na liście najbardziej poszukiwanych osób przez FBI. Podając się za pilotów, lekarzy i profesorów wyłudził on z banków i linii lotniczych ponad 2.5 miliona dolarów.    

8. "Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął" (2013), reż. Felix Herngren

Film określany mianem szwedzkiego "Forresta Gumpa". Allan Karlsson, który mimo setki na karku wciąż cieszy się dobrym zdrowiem, głęboko wierzy, że nigdy nie jest za późno aby zacząć wszystko od nowa. Ta wiara popycha go do decyzji, by w dniu swoich setnych urodzin uciec z domu opieki, wyskakując przez okno.

9. "Zacznijmy od nowa" (2013), reż. John Carney

Komedia muzyczna z Keirą Knightley i Markiem Ruffalo w rolach głównych. Jest to historia ponurego i zmęczonego życiem producenta muzycznego oraz początkującej piosenkarki, których losy krzyżują się pewnego dnia w małej nowojorskiej kafejce.

10. "Szefowie wrogowie" (2011), reż. Seth Gordon

Historia trzech przyjaciół, którzy wierzą, że ich praca stałaby się znacznie bardziej znośna, gdyby udało im się pozbyć swoich potwornych szefów. Po mocno zakrapianej imprezie opracowują (na pozór) idealny plan wyeliminowania swoich chlebodawców. W rolach głównych między innymi Jennifer Aniston i Kevin Spacey.

11. "Straszny film" 1,2, i 3 (2000, 2001, 2003), reż. Keenen Ivory Wayans, David Zucker

Popularna komediowa seria, będąca jednocześnie jedną z najpopularniejszych parodii w historii kinematografii. Filmy spod szyldu "Straszny film" obśmiewają zarówno współczesne jak i klasyczne horrory, oraz nierzadko głośne skandale celebrytów (przykładowo scena z Michaelem Jacksonem).

Jeśli podobało wam się powyższe zestawienie, zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami traktującymi o najlepszych komediach dostępnych na platformie Netflix, najlepszych polskich komediach oraz najlepszych serialach komediowych w historii.

Tagi: HBO GO komedia Ranking filmów Ranking komedii