Nocny Kochanek będzie supportem Scorpions w Ergo Arenie

Maciej Koprowicz
18.08.2017 12:06
Nocny Kochanek będzie supportem Scorpions w Ergo Arenie Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Heavymetalowi prześmiewcy podbijają coraz większe sceny. Rozgrzeją publiczność przed koncertem Scorpions 1 grudnia 2017 w Ergo Arenie na pograniczu Gdańska i Sopotu.

Nocny Kochanek to prawdziwy fenomen na polskiej scenie rockowej. Formacja początkowo była tylko żartem, dowcipnym alter ego grupy Night Mistress, która pod tym szyldem stworzyła kilka utworów do kreskówki „Kapitan Bomba”. Piosenki spodobały się fanom tak bardzo, że Nocny Kochanek stał się prawdziwym zespołem.

Grupa muzycznie nawiązuje do największych tuzów heavy metalu – w jej twórczości słychać wpływy Iron Maiden, Judas Priest czy AC/DC. Esencją Nocnego Kochanka są jednak teksty, nabijające się z metalowych stereotypów - opiewające zakrapiane imprezy, dziewczyny, „smoki i gołe baby”. Zespół zyskał sobie wielkie grono fanów, nie tylko wśród metalowców. Jego dwa albumy, „Hewi metal” z 2015 i „Zdrajcy metalu” z 2017 były wielkimi hitami. Nic dziwnego, że Nocny Kochanek wydaje się idealnym supportem dla takiej metalowej legendy, jak Scorpions. Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która organizuje koncert zespołu Niemców w Gdańsku/Sopocie komentuje:

Jest już pewną tradycją, że podczas wydarzeń organizowanych przez naszą agencję, oprócz koncertu głównej gwiazdy znajdujemy również miejsce dla polskich artystów. Od kilku tygodni docierały do nas informacje, że kilka grup stara się o występ przed koncertem Scorpions. Postanowiliśmy wspólnie z managementem niemieckiego zespołu, że naszym wyborem jest Nocny Kochanek! Zespół obecnie znajduje się na fali popularności - wysokie wyniki sprzedaży płyt, wypełnione po brzegi koncerty klubowe utwierdzają nas w przekonaniu, że to był dobry wybór.

Scorpions to najpopularniejszy niemiecki zespół heavymetalowy wszech czasów. Twórcy takich niezapomnianych przebojów, jak „Wind Of Change”, „Rock You Like A Hurricane” czy „Send Me An Angel” wystąpią w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu 1 grudnia 2017. Bilety na to wydarzenie można nabywać na stronach bilety.imprezyprestige.com i eBilet oraz w salonach sieci Empik w całym kraju.

W oczekiwaniu na ten wyjątkowy koncert sprawdźcie swoją wiedzę o Scorpionsach, poznajcie o nich mało znane ciekawostki i przekonajcie się, jak dobrze znacie teksty Nocnego Kochanka.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.