Radzimir Dębski w hołdzie mistrzowi Krzysztofowi Pendereckiemu
Materiały partnerskie
27.02.2020 12:23
Radzimir Dębski w hołdzie mistrzowi Krzysztofowi Pendereckiemu

Radzimir Dębski, pochodzący z rodziny o artystycznych korzeniach wybitny kompozytor muzyki filmowej i rozrywkowej, rusza w 2020 roku w nową trasę koncertową.

Już 14 lutego rozpoczęła się przedsprzedaż biletów na cykl koncertów „Radzimir Dębski Hommage Krzysztof Penderecki”, które odbędą się w maju, w sześciu polskich miastach. Bilety do sprzedaży regularnej trafiły 17 lutego i dostępne są w sklepach stacjonarnych sieci Empik, sklepie internetowym empik.com oraz na platformie goingapp.pl.

Radzimir Dębski – kim jest?

Radzimir Dębski swoje umiejętności w zakresie kompozycji muzycznej szlifował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. W Polsce znany jest przede wszystkim jako kompozytor muzyki filmowej do takich filmów i seriali, jak „Ranczo”, „1920 Bitwa warszawska” czy „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Za tą ostatnią został nominowany do nagrody Orły 2017, którą wygrał. Poza granicami Polski został doceniony po raz pierwszy w 2012 roku, kiedy jego remix piosenki „End of Time”, oryginalnie w wykonaniu Beyoncé, wygrał konkurs zorganizowany przez piosenkarkę i trafił na jeden z jej minialbumów.

Hommage – w hołdzie mistrzowi

W cyklu koncertów „Radzimir Dębski Hommage Krzysztof Penderecki”, artysta zaprezentuje program składający się z kompozycji własnych, mistrza Pendereckiego oraz inspirowanych jego twórczością. Krzysztof Penderecki urodził się w 1933 roku, w Dębicy. W 2012 roku The Guardian określił go najprawdopodobniej największym żyjącym polskim kompozytorem. Jego muzyka była wielokrotnie wykorzystywana przez twórców filmowych, a jego utwory można usłyszeć w takich doskonałych filmach, jak „Lśnienie” Stanley’a Kubricka, „Dzikość serca” Davida Lyncha czy „Wyspa tajemnic” Martina Scorsese. Penderecki został również doceniony w Polsce – jest kawalerem Orderu Orła Białego oraz członkiem Polskiej Akademii Umiejętności.

Cykl koncertów inspirowanych twórczością Krzysztofa Pendereckiego

Złożona z blisko siedemdziesięciu zdolnych muzyków MyOrchestra wykona dwugodzinny koncert pd batutą dwóch wybitnych dyrygentów, Macieja Tworka i samego Radzimira Dębskiego, w sześciu polskich miastach.

Trasa koncertowa odwiedzi najlepsze sale koncertowe w Polsce:

· 17 maja 2020 – Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach,

· 19 maja 2020 – Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, 

· 20 maja 2020 – ICE Kraków w Krakowie,

· 21 maja 2020 – Filharmonia Narodowa w Warszawie, 

· 23 maja 2020 – Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku,

· 25 maja 2020 – Filharmonia w Szczecinie.

Radzimir Dębski Hommage 2

Sieć Empik przygotowała wyjątkowe bilety dla użytkowników usługi Empik Premium – ekskluzywne pakiety Empik Premium Experience, które obejmują spotkanie autorskie z Radzimirem Dębskim, zakwaterowanie w miejscu rezydencji orkiestry, czyli Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, udział w próbie generalnej oraz najlepsze miejsca na widowni podczas koncertu. Osoby, które kupiły bilety Empik Premium Experience spędzą dwa dni w Europejskim Centrum Muzyki. Pozostałe bilety dostępne są w sprzedaży wyłącznie w sieci Empik Bilety  lub w aplikacji goingapp.pl – należy jednak się spieszyć, gdyż koncerty Radzimira Dębskiego cieszą się ogromną popularnością i bilety wyprzedają się w niezwykle szybkim tempie. Organizatorami cyklu koncertów jest Fundacja MyWay oraz Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Partnerzy: Empik Premium, Empik Bilety, Kinley, Going, Technics, ZAiKS.

Materiały partnerskie Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.