06.06.2018 17:26

Znamy kolejne gwiazdy Czad Festiwalu 2018

Organizatorzy ujawnili kolejnych wykonawców tegorocznej edycji Czad Festiwalu, który odbędzie się w dniach 15-18 sierpnia 2018 w Straszęcinie. Kogo jeszcze zobaczymy na scenie?

Czad Festiwal 2018
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Czad Festiwal odbywa się w małej podkarpackiej miejscowości Straszęcin, liczącej zaledwie 1800 mieszkańców. Miasteczko może się jednak pochwalić imprezą na skalę europejską. Tegoroczna edycja festiwalu skompletowała imponujący line-up, w którym każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Podczas szóstej edycji imprezy zagrają miedzy innymi: Gogol Bordello, Russkaja, Zebrahead, Papa Roach, jak również Dropkick Murphys. Okazuje się, że to nie wszystko. Do składu dołączyli także szaleni Finowie z zespołu Korpiklaani oraz szwedzki Hammerfall.

Czad Festiwal 2018: Korpiklaani i Hammerfall dołączają do line-upu

Korpiklaani przywracają do życia tradycyjną fińską muzykę folkową, dodając do niej mocniejsze metalowe brzmienia. Ich muzyka pozwala zanurzyć się w mistycznych fińskich opowieściach. Teksty piosenek traktują o pijaństwie, dobrej zabawie, naturze i mitologii, a w połączeniu z szybką i skoczną muzyką tworzą niesamowity klimat.

Zespołu Hammerfall nie trzeba przedstawiać polskiej publiczności. Założony w 1993 roku w szwedzkim Göteborg przez Oscara Dronjaka, Hammerfall jest jednym z czołowych zespołów, które w latach 90. doprowadziły do odrodzenia się metalu w Europie.

Dziś Hammerfall ma na koncie 10 albumów studyjnych, a ich teledyski osiągają miliony wyświetleń.

Kto jeszcze zagra na Czad Festiwal 2018?

Na scenie głównej Czad Festiwal 2018 pojawi się również długo wyczekiwana legenda power metalu - zespół Stratovarius oraz punkowe Street Dogs.

Zobaczcie jak bawili się fani podczas zeszłorocznej edycji imprezy:

Czad Festiwal 2018 - bilety

Karnety na koncerty w środę, czwartek, piątek oraz sobotę są dostępne w cenie 259 złotych. Pole namiotowe kosztuje 59 złotych. Wejściówki kupicie na stronie Czad Festiwalu.

Romana Makówka
Tagi: Koncerty