13-letnia Roksana zaśpiewała „Purple Rain” Prince'a i wygrała polską edycję „The Voice Kids”

Justyna Kierzkowska
26.02.2018 11:51
13-letnia Roksana zaśpiewała „Purple Rain” Prince'a i wygrała polską edycję „The Voice Kids” Fot. kadr z wideo

Czy to własnie tym wykonaniem podbiła serca widzów przed telewizorami, śledzących muzyczne zmagania młodych uczestników?

13-latka wystąpiła 24 lutego 2018 w finałowym odcinku polskiej edycji muzycznego show dla dzieci „The Voice Kids”. Wygrała, pokonując w ostatecznej rozgrywce 8 pozostałych uczestników i zdobyła 40 tysięcy złotych, kontrakt na wydanie własnej płyty i dodatkowe prezenty. Roksana Węgiel w finale zaśpiewał własny utwór pt. „Żyj”, utwór Edyty Górniak „To nie ja”, a także singiel Prince'a - „Purple Rain”.

Prince w „The Voice Kids” 2018

Nastolatka zdecydowała się sięgnąć po rockowy numer „Purple Rain” z albumu o tym samym tytule, będący również ścieżką dźwiękową do filmu „Purpurowy deszcz”, zmarłego 21 kwietnia 2016 Prince'a. Singel został wydany 26 września 1984 roku i stał się jednym z największych przebojów muzyka.

Czy nastolatka podołała zadaniu i poradziła sobie z utworem? 

Rockowe utwory w „The Voice Kids” Polska 2018

Numer Prince'a nie był jedynym rockowym kawałkiem, który można było usłyszeć w programie. Podczas przesłuchań 14-letnia Zuzia Mańkowska zaprezentowała utwór Coldplay „The Scientist”, jednak jurorzy nie zdecydowali się na przyjęcie jej do programu. Z kolei w finałowym odcinku Zuzia Jabłońska zaśpiewała przebój „Beliver” grupy Imagine Dragons, a Nela Zawadzka pokazała się publiczności w kawałku „Co mi panie dasz” Bajmu. 

Dzieci grają i śpiewają rockowe utwory

Wiele dzieciaków już od najmłodszych lat wie, że najlepiej ćwiczyć swoje muzyczne umiejętności na muzyce rockowej. Wystarczy tutaj wspomnieć chociażby 5-latkę śpiewającą „In The End” Linkin Park, czy dzieci z Etiopii śpiewające Pearl Jam. A jeśli mało Wam rockowych pociech to koniecznie sprawdźcie też zestawienie 10 małych rockmanów w talent show.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.