10 małych rockmanów w talent show

Aleksandra Degórska
01.06.2016 07:52
|north Fot. kadr z wideo

Z okazji Dnia Dziecka prezentujemy Wam kilku młodocianych rockmanów, którzy zawojowali ekrany telewizorów w talent show. Choć wyglądają niewinnie, to gdy zaczynają śpiewać pokazują swoje prawdziwe oblicze...

Wiadomo, że mały dzieciak wszystko wchłania niczym gąbka, bo podpatruje rodziców i stara się ich naśladować. Nic więc dziwnego, że urwisy sięgają w pierwszej kolejności po albumy, które znajdują się w domowej dyskografii. Jedne z najfajniejszych dziecięcych wspomnień to te momenty, gdy wraz z rodzicami słuchało się wspólnie nowej płyty ulubionego artysty.

Siłą rzeczy urwisy nucą pod nosem te numery i marzą o karierze muzyka. Niektórzy nie wyrastają z tego marzenia i próbują swoich sił tworząc rockowe i metalowe zespoły albo biorąc udział w talent show, których jest ostatnio całkiem sporo.

Z okazji Dnia Dziecka postanowiliśmy pokazać Wam zdolniachy, które nie boją się sceny i dorównują dorosłym. Niby takie maluchy a już dają czadu śpiewając rockowe standardy.

1. Nirvana - „Smells Like Teen Spirit”

Flanelowa koszula w kratę, nieład na głowie, zdarty głos - ten kilkunastolatek ewidentnie jest zafascynowany Kurtem Cobainem. Wystarczyła gitara i darcie się do mikrofonu, by przekonać jury do tego, że malec naprawdę zna się na rzeczy. Natomiast w momencie, gdy do akcji weszły bębny publika dosłownie oszalała.

Dziwne zatem jest, że uczestnik Bogdan Temczenko był przekonany, że nie umie zbyt dobrze śpiewać, bo to nagranie świadczy o tym, że wie co w trawie piszczy.

2. AC/DC – Highway To Hell

W obozie AC/DC ostatnio było piekielnie gorąco ze względu na problemy zdrowotne Briana Johnsona. Zespół postanowił załatwić zastępstwo i wybór padł na Axla Rose'a. Oczywiście kandydatów było sporo, ale zapewne nie brali oni pod uwagę tego uczestnika talent show, a szkoda, bo chłopak piszczy nie gorzej niż wokalista Guns N' Roses.

Widać, że dzieciak kocha całym swoim serduchem ostre brzmienia i wyciska siódme poty, żeby oczarować jury. Cel został osiągnięty.

3. Guns N' Roses - Sweet Child O' Mine

Skoro już wspomnieliśmy o tej kapeli, to warto również przedstawić kolejną małolatę, która wzięła na warsztat ten niełatwy numer. Początkowo dziewczyna z wdziękiem przy akompaniamencie gitary wyśpiewywała kolejne takty tego utworu, by coraz bardziej się rozkręcać.

Oczywiście taka „sympatyczna” i dziewczęca interpretacja przypadła do gustu jury, które szczególnie doceniło sporą skalę jej głosu.

4. Foo Fighters - „Best Of You”

Ta dziewucha, choć ma kwiaty we włosach i wygląda niepozornie, ma naprawdę potężny głos i czuje rocka całą sobą. Uczestniczka wydzierała się do mikrofonu i zachwyciła jurorów, którzy dosłownie oszaleli.

Dave Grohl powinien być dumny, że rośnie taka następczyni.

5. Queen - Bohemian Rhapsody

Przy tym utworze można nieźle sobie zedrzeć struny. Ale jak widać ten maluch jest profesjonalistą i wyciąga wysokie nuty, aż miło. Kiedy ten szkrab nauczył się tak śpiewać? Tego nie wiadomo.

Jury trochę się wygadało pytając po usłyszeniu pierwszych taktów, czy jest to może ten numer Show...”. Jak widać młodsze pokolenie lepiej się zna na legendarnych rockowych numerach.

6. Prince - Kiss

21 kwietnia 2016 roku świat obiegła smutna wiadomość dotycząca śmierci Prince'a. Artysta zmarł w wieku 57 lat. Dopóki jednak kolejni twórcy biorą na warsztat repertuar muzyka, jego legenda będzie wiecznie żywa.

Cieszy zatem fakt, że mały uczestnik talent show wybrał numer właśnie tego artysty. Wesoły malec wykonał utwór „Kiss” z płyty „Parade”. Dzieciak pokazał pazurki, a jego układ taneczny w połowie utworu naprawdę zdumiewa.

7. Kings of Leon - Use Somebody

Mały Tim zaprezentował przebój kapeli w balladowej wersji i jego delikatny wokal dosłownie wzrusza od pierwszego taktu. Jury, które siedzi odwrócone do uczestnika, do końca nie wiedziało czy ma do czynienia z dziewczyną czy chłopakiem.

Zresztą nie ma się czemu dziwić, bo urwis ma krystalicznie czysty głos. Reakcja piosenkarki Leny, która po odwróceniu przekonała się, że to jednak nie dziewczyna, jest bezcenna.

8. Evanescence - Bring Me To Life

Ciekawym pomysłem jest pokazanie kilku uczestników danego talent show na jednej scenie. Tym sposobem mamy oto takie ciekawe wykonanie numeru Evanescence - rapujący chłopak gra na gitarze, jedna dziewczyna śpiewa operowym głosem, druga zaś pokazuje swój ostry rockowy wokal.

Aż trudno stwierdzić, kto z nich jest najlepszy!

9. Journey - Don't Stop Believing

Taki maluch, a taki głos! Jurorzy od razu po pierwszej nucie chcieli zobaczyć z kim mają do czynienia. Choć urwis wygląda jakby połknął kij, to jednak śpiewem porwał dosłownie wszystkich i został nagrodzony naprawdę gromkim aplauzem.

Numer z płyty Escape” doczekał się już sporo coverów, ale czy ktoś mógł się spodziewać, że taka drobna osóbka da sobie radę z tym niełatwym utworem?

10. The Beatles - Here Comes the Sun

Widać, że dziewczyna na początku się trochę stresowała, ale z każdą kolejną sekundą nabierała pewności siebie. Uczestniczka rzeczywiście zaśpiewała „słonecznie” i w taki sposób, że nie sposób się uśmiechnąć. Zuch dziewczyna!

Który mały uczestnik talent show najbardziej przypadł Wam do gustu?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.