Basista AC/DC odszedł z zespołu

Aleksandra Degórska
21.09.2016 08:53
Basista AC/DC odszedł z zespołu Fot. kadr z wideo

Muzyk pożegnał się z fanami kapeli udostępniając wzruszające nagranie. Czym teraz zajmie się basista?

Cliff Williams jeszcze w lipcu 2016 roku ogłosił, że zamierza przejść na muzyczną emeryturę po zakończeniu trasy koncertowej AC/DC. Basista był w szeregach kapeli od 1977 roku, a pierwszą płytą, na której się pojawił był krążek „Powerage”.

Ostatni koncert w ramach tournée odbył się 20 września 2016 roku w Filadelfii. Wtedy też basista postanowił stworzyć nagranie, by pożegnać swoich fanów. Podziękował im za wspaniałą trasę i za ich wsparcie.

Williams przyznał również, dlaczego podjął właśnie taką decyzję:

Jest to po prostu odpowiedni moment, żeby z tym skończyć. Nie jest to spowodowane odejściem Malcolma, Phila czy Briana. Wszystko się zmienia, gdy dzieje się coś takiego. Gdy zmarł Bon również wszystko się zmieniło, więc to nie jest powód mojej decyzji. Po prostu jestem gotowy, by naprawdę zejść ze sceny i robić to, co chcę.

Muzyk po przejściu na muzyczną emeryturę będzie miał sporo wolnego czasu. Czym zatem zamierza się zająć?

Między trasami robiliśmy kilkuletnie przerwy, więc wiem co robić. To moje życie i mój czas, a potrzebuję go dla rodziny - chcę po prostu odpocząć.

Podjęcie takiej decyzji na pewno nie było prostym posunięciem, w końcu po prawie 40 latach w zespole niełatwo zrezygnować z czegoś co zajmowało większość czasu muzyka.

Mimo wszystko basista jest wdzięczny losowi za to co osiągnął z AC/DC i z kim miał przyjemność pracować. Muzyk przyznając się do tego mocno się wzruszył, co zresztą chyba nikogo nie dziwi.

Zobaczcie również, jak basista wypadł przed amerykańską publicznością podczas ostatniego swojego koncertu w szeregach formacji:

Co dalej z AC/DC? Ostatnio zespół opuścił Brian Johnson ze względu na problemy zdrowotne. W oficjalnym oświadczeniu wokalista wyznał, że ma problemy ze słuchem i dalsze koncertowanie może pogorszyć jego stan. Muzyka zastąpił zatem Axl Rose. Tym samym Angus Young jest jedynym oryginalnym członkiem formacji.

Będziecie tęsknić za Cliffem Williamsem?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.