Axl Rose oficjalnie w AC/DC

Jakub Gańko
17.04.2016 09:40
Axl Rose oficjalnie w AC/DC Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl + Splash News / East News

Wokalista Guns N' Roses dołączy do Australijczyków na europejskiej trasie. Gdzie będzie można zobaczyć hardrockową supergrupę?

Pierwsze plotki o tym, że Axl Rose miałby zastąpić Briana Johnsona, brzmiały nieprawdopodobnie. Jednak wraz z następnymi tygodniami otrzymywaliśmy kolejne dowody potwierdzające taki obrót spraw. Odkąd zobaczyliśmy zdjęcie wokalisty, który wychodzi w Atlancie z tej samej sali prób, co pozostali muzycy AC/DC, oficjalne potwierdzenie było praktycznie już tylko kwestią czasu.

To wreszcie nadeszło za pośrednictwem oficjalnego profilu zespołu na Facebooku.

Członkowie AC/DC pragną bardzo podziękować Brianowi Johnsonowi za jego wkład i poświęcenie na przestrzeni lat. Podobnie jak zależy nam na zakończeniu tej trasy, wspieramy decyzję Briana, który chce ocalić swój słuch. Chcemy wypełnić nasze koncertowe zobowiązania wobec wszystkich, którzy byli z nami przez te lata i mamy to szczęście, że Axl Rose uprzejmie zaoferował nam pomoc w tym zadaniu.

W pierwszej kolejności zespół potwierdził stadionowe tournée po Europie, które rozpocznie się 7 maja 2016 roku w Portugalii. Następnie Axl wyruszy na koncerty własnego zespołu w Stanach Zjednoczonych pod szyldem Not In This Lifetime Summer Stadium Tour. Nowe daty 10 przełożonych amerykańskich występów AC/DC poznamy wkrótce.

Oto pełna rozpiska europejskiej trasy z wokalistą Guns N' Roses:

 • 7 maja 2016 - Lizbona, Portugalia: Passeio Maritimo De Alges
 • 10 maja 2016 - Sewilla, Hiszpania: Estadio De La Cartuja
 • 13 maja 2016 - Marsylia, Francja: Stade Velodrome
 • 16 maja 2016 - Werchter, Belgia: Werchter Site
 • 19 maja 2016 - Wiedeń, Austria: Erns-Happel Stadium
 • 22 maja 2016 - Praga, Czechy: Letnany Airport
 • 26 maja 2016 - Hamburg, Niemcy: Volksparkstadion
 • 29 maja 2016 - Berno, Szwajcaria - Stade De Suisse
 • 1 czerwca 2016 - Lipsk, Niemcy: Red Bull Arena
 • 4 czerwca 2016 - Londyn, Wielka Brytania: The Stadium, Queen Elizabeth Olympic Park
 • 9 czerwca 2016 - Manchester, Wielka Brytania: Etihad Stadium
 • 12 czerwca 2016 - Aarhus, Dania: Ceres Park

Zespół będzie w dalszym ciągu promował swój ostatni studyjny krążek, „Rock or Bust” z 2014 roku, jednak z nowym wokalistą na czele materiał ten z pewnością zyska inny wymiar. O tym, w jakiej formie jest Axl Rose, mogliśmy się przekonać się z nagrań pierwszych koncertów Guns N' Roses. Oprócz Slasha i Duffa McKagana w obecnym składzie gra m.in. Melissa Reese.

...a Angus Young w Guns N' Roses

Zanim jednak Axl dołączy do australijskiego zespołu, mieliśmy okazję zobaczyć Angusa Younga w szeregach Gunsów. Gitarzysta dołączył do muzyków 16 kwietnia 2016 roku podczas festiwalu Coachella. Razem wykonali klasyki z repertuaru AC/DC: „Riff Raff” i „Whole Lotta Rosie”. Poniżej zobaczycie zdjęcia oraz amatorskie nagranie dokumentujące to zdarzenie.

Cieszycie się z takiego hardrockowego połączenia sił?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.