Brian Johnson może stracić słuch

Robert Skowronski
08.03.2016 07:56
Brian Johnson może stracić słuch Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Zespół znajduje się obecnie w trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych. Występy zostały jednak przełożone ze względu na problemy zdrowotne Briana Johnsona.

Nie należą one do błahych. Wokalista AC/DC może kompletnie stracić słuch. Dlatego decyzję o zmianach w koncertowym grafiku kapeli wymusili na muzyku jego lekarze. Informację o przesunięciu dat grupa podała na swoim fanpage'u:

Jeżeli wybieraliście się na występ AC/DC w Ameryce, to oto jakie koncerty odbędą się w późniejszych terminach:

  • 8 marca 2016 - Atlanta, GA - Philips Arena
  • 11 marca 2016 - Ft. Lauderdale, FL - BB&T Center
  • 14 marca 2016 - Greensboro, NC - Greensboro Coliseum
  • 17 marca 2016 - Waszyngton, DC - Verizon Center
  • 20 marca 2016 - Detroit, MI - The Palace
  • 23 marca 2016 - Columbus, OH - Nationwide Arena
  • 26 marca 2016 - Cleveland, OH - Quicken Loans Arena
  • 29 marca 2016 - Buffalo, NY - First Niagara Center
  • 1 kwietnia 2016 - Filadelfia, PA - Wells Fargo Center
  • 4 kwietnia 2016 - Nowy Jork, NY - Madison Square Garden

Zasmucająca jest wiadomość, że zespół nie wyklucza możliwości pojawienia się na scenie razem z gościnnym wokalistą. Z pewnością byłoby to znane nazwisko, ale fani oczekują raczej zobaczenia Briana Johnsona niż kogokolwiek innego. Jest to jednocześnie dowód na to, że stan dotychczasowego wokalisty jest naprawdę poważny, skoro AC/DC mimo przeplanowania dat koncertów dopuszcza ewentualność, że Johnson nie odzyska szybko sprawności, aby móc ponownie pojawić się przed publiką.

Skład zespołu cierpi w ostatnich latach - na muzyczną emeryturę odszedł już gitarzysta Malcolm Young, zastąpił go jego bratanek Stevie Young. Zaszły też zmiany na stołku perkusisty, po tym jak Phil Rudd zadarł z wymiarem sprawiedliwości - w jego mieszkaniu znaleziono 0,71 g metamfetaminy oraz 130 g marihuany, groził także śmiercią swojemu kontrahentowi i jego 10-letniej córce. Obecnie bębniarzem AC/DC jest Chris Slade, który już w przeszłości występował z zespołem.

Przerwana trasa „Rock or Bust” rozpoczęła się w lutym 2016 roku w Tacoma. Zobaczcie jak wówczas zespół wypadł na scenie:

Miejmy nadzieję, że Brian Johnson zostanie poddany skutecznemu leczeniu i wróci do swoich kolegów na kolejne lata koncertowania. Za zdrowie wokalisty możecie wznieść toast bourbonem z colą Rock or Bust lub tez piwem o tej samej nazwie. Sam muzyk w jednym z wywiadów wspominał o możliwości zakończenia kariery, być może świadomy własnych problemów zdrowotnych:

Każdy dobry piłkarz czy hokeista nie chce odejść na emeryturę, ale w końcu nastaje ten czas, kiedy trzeba to zrobić. Sprawa z AC/DC jest taka, że jesteśmy ciągle zaskoczeni i zdumieni tym, jak udaje nam się utrzymać sukces. Nie wiemy co robimy - dosłownie - z wyjątkiem tego, że gramy dając z siebie 100% każdego wieczoru. Jeżeli to jest klucz do sukcesu, to przekażemy go dalej.

Brian, życzymy powrotu do formy.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.