15.09.2017 15:57

Chcesz, żeby dziecko wyrosło na drugiego Hetfielda? Platforma e-learningowa dla dzieci ma w tym pomóc

Ta platforma inspiruje do zabawy muzyką, a także wspiera budowanie więzi rodzinnych. Jeśli zatem widzicie, że wasze dziecko ma muzyczny talent, warto już teraz pomyśleć o jego rozwoju.

Chcesz, żeby dziecko wyrosło na drugiego Hetfielda? Platforma e-learningowa dla dzieci ma w tym pomóc
foto: foto: Polaris / East News; kadr z wideo; Caryca Pejnta

Pomelody to kompleksowy system edukacji muzycznej online dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat oraz ich rodzin. To pierwsza na świecie platforma e-learningowa edukacji muzycznej dla niemowląt i przedszkolaków. Została zaprojektowana od podstaw, tak aby w najpełniejszy sposób pobudzić potencjał muzyczny dziecka, dając rodzicom (nawet osobom nieposiadającym zdolności muzycznych) możliwość budowania więzi oraz zabawy z najmłodszymi poprzez muzykę.

Co kwartał Pomelody będzie udostępniać nowy sezon online, z którego można korzystać za pośrednictwem komputera, laptopa lub tabletu.

Pomysłodawcami platformy są profesjonalni muzycy Adam i Anna, którzy będąc rodzicami dwójki dzieci, wiedzą w jak dużym stopniu muzyka wpływa na rozwój najmłodszych. To właśnie dlatego próbowali znaleźć sposób na wykorzystanie muzyki w radosnym spędzaniu czasu i budowaniu relacji z dziećmi.

Adam Weber tak opisał tę platformę:

"

Postanowiliśmy zaprojektować serię specjalnie przygotowanych zajęć online, piosenek, animowanych poradników teorii muzyki dla rodziców oraz muzycznych filmików rysunkowych dla dzieci. "

Zobaczcie, jak prezentuje się ten system:

Prace nad programem (pierwszy sezon jest już gotowy) oraz budową platformy są zaawansowane i znajdują się na końcowym etapie. Aby sfinalizować projekt pomysłodawcy potrzebują zebrać 30 000 dolarów i w tym celu ruszyli ze zbiórką na Kickstarterze. Wsparcie finansowe pozwoli na produkcję kolejnych sezonów, które będą ukazywać się co kwartał oraz zakończenie tworzenia interaktywnej platformy Pomelody. Będzie ona dostępna dla użytkowników na początku 2018 roku.

Co ważne, twórcy Pomelody postawili sobie jeszcze jeden cel – zdobycie kwoty 55 000 dolarów, która umożliwi rozwój wersji platformy w wersji dla organizacji, zapewniając tym samym bezpłatny dostęp do Pomelody domom dziecka na całym świecie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News