27.06.2019 11:35

Corey Taylor o nowej scenie Slipknota: Próbujemy być jak Iron Maiden

W jednym z ostatnich wywiadów wokalista Slipknota przyznał, że muzycy zawsze marzyli, aby mieć na scenie show jak Iron Maiden i wreszcie ich na to stać.

Slipknot
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

W wywiadzie dla Rock 1 Radio Show, Corey Taylor zdradził, że w kwestii scenicznego show, zawsze wzorem był dla niego zespół Iron Maiden. Porównał koncerty ikony heavy metalu do teatralnego spektaklu i wyznał, że zawsze chciał zrobić podobne rzeczy ze swoim zespołem, ale nie wystarczało mu na to pieniędzy. Aż do teraz.

Slipknot: Corey Taylor porównał zespół do Iron Maiden

Taylor zapewnił, że nowa scena Slipknota wygląda niesamowicie. Muzyk podkreślił, że jest ona interaktywna, bardzo złożona i naprawdę robi wrażenie. Porównał show do tego, jakie słuchacze znają z koncertów grupy Iron Maiden.

Slipknot
Slipknot
Przeczytaj także Mystic Festival 2019: Slipknot wystąpił w Polsce
"

Próbowaliśmy stworzyć coś zbliżonego do Iron Maiden, pracowaliśmy na tym już jakiś czas. Szczerze mówiąc, to było w planach już od lat, ale nigdy nie było na to kasy. Dodatkowo pojawiało się wiele głosów z zewnątrz, żeby jednak w to nie inwestować. "

Nową scenę i maski muzyków polska publiczność mogła zobaczyć i ocenić podczas Mystic Festival 2019 w Krakowie, gdzie Slipknot pełnił rolę headlinera pierwszego dnia imprezy. Poza ekipą Coreya Taylora, na trzech scenach można było usłyszeć też grupę Sabaton, Emperor, Trivium, Testament czy In Flames.

Zobacz też: Mystic Festival 2019: Sabaton w Krakowie 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Slipknot Corey Taylor