28.12.2018 11:25

Huczne obchody 50. rocznicy Woodstocku w 2019. Co zaplanowali organizatorzy festiwalu?

Organizatorzy postanowili stworzyć festiwal, który będzie się skupiać na historii jednej z największych rockowych imprez wszech czasów.

Huczne obchody 50. rocznicy Woodstocku w 2019. Co zaplanowali organizatorzy festiwalu?
foto: shutterstock.com

O tej imprezie słyszał chyba każdy fan rocka. Woodstock Festival odbył się w sierpniu 1969 na farmie M. Yasgura w Bethel niedaleko Nowego Jorku. Jest to jeden z najważniejszych oraz najbardziej znanych festiwali w historii rocka, chociażby ze względu na muzyków, którzy zagrali na jednaj scenie m.in. Jimi Hendrix, Santana, Joe Cocker, Janis Joplin czy The Who.

50. rocznica Woodstocku - co przygotowali organizatorzy?

Jeszcze w październiku 2018 pojawiła się informacja, że Woodstock ma powrócić w 50. rocznicę. Rzeczywiście okrągła rocznica imprezy zostanie uczczona w formie kolejnego festiwalu pod nazwą Bethel Woods Music And Culture Festival i odbędzie się w tym samym miejscu, co legendarny Woodstock.

Za organizację imprezy odpowiadają Live Nation, INVNT oraz Bethel Woods Center For The Arts (BWCA), czyli kulturalne centrum non-profil związane z Woodstockiem. Informacja o festiwalu pojawiła się na oficjalnej stronie Woodstocku, przy czym organizatorzy podkreślili, że nie jest to kolejna edycja festiwali Woodstock, a impreza, która jest związana z okrągłą rocznicą festiwalu.

foto: materiały prasowe

Bethel Woods Music And Culture Festival odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia 2019. Oprócz muzyki w wykonaniu artystów reprezentujących różne style muzyczne, nie zabraknie również paneli dyskusyjnych oraz specjalnej wystawy związanej z Woodstockiem w Museum at Bethel Wood zatytułowanej "We Are Golden: Reflections On The 50th Anniversary Of The Woodstock Festival And Aspirations For An Aquarian Future." Szczegółowe informacje na temat line-upu czy biletów mają pojawić się już niebawem.

Woodstock Festival: naukowcy chcą zlokalizować dokładną lokalizację sceny

Archeolodzy wzięli się za teren Woodstocku i postanowili wyznaczyć, gdzie dokładnie znajdowała się scena, na której zagrały dla Dzieci Kwiatów popularne wówczas gwiazdy. Miejsce, gdzie odbył się Woodstock wpisane jest do rejestru zasobów kulturowych National Register of Historic Places i na jego terenie znajduje się muzeum, które jest hołdem dla lat 60. Wykopy archeologów na pewno wpłynął na obchody 50-lecia Woodstock Festival.  

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News