12.05.2020 14:58

Gitara Kurta Cobaina z koncertu MTV Unplugged trafi na licytację. Cena przyprawia o zawrót głowy!

Sprawdźcie, ile trzeba wydać, by zostać nowym właścicielem pamiątki po Kurcie Cobainie.

MTV Unplugged Nirvany
foto: kadr z MTV Unplugged Nirvany

Akustyczny koncert Nirvany z 1993 roku w ramach MTV Unplugged to kultowe wydarzenie w historii grunge’u. Teraz gitara Kurta Cobaina, na której muzyk zagrał podczas tego występu trafi na licytację Music Icons w Los Angeles. Wydarzenie odbędzie się 19 i 20 czerwca 2020.

Gitara Kurta Cobaina z koncertu MTV Unplugged trafi na licytację

Cena wywoławcza akustycznej gitary Martin D-18E z 1959 to… milion dolarów. Prawdziwi fani zespołu oraz kolekcjonerzy są w stanie wydać sporo pieniędzy, by dostać takie cudeńko w swoje ręce, ale aż nie chce się wierzyć, że ktoś naprawdę wyda milion dolarów, by zdobyć gitarę Cobaina. W informacji prasowej dotyczącej wystawy możemy przeczytać:

"

Głównym wydarzeniem licytancji będzie gitara Martin D-18E z 1959, na której grał Kurt Cobain podczas legendarnego występu w ramach MTV Unplugged 18 listopada 1993. Mniej więcej 5 miesięcy przed śmiercią, Cobain wybrał tę gitarę by "namalować na niej swój autoportret", jak to określił Rolling Stone.  "

Chciałbyś mieć gitarę Kurta Cobaina?

Na aukcji pojawią się również przedmioty Davida Bowiego, The Beatles czy Prince'a.

Post Malone zagrał ponad godzinny koncert charytatywny z utworami Nirvany [WIDEO]
Post Malone zagrał ponad godzinny koncert charytatywny z utworami Nirvany [WIDEO]
Przeczytaj także Post Malone zagrał ponad godzinny koncert charytatywny z utworami Nirvany [WIDEO]

Legendarny koncert Nirvany MTV Unplugged

Nirvana postanowiła nagrać koncert MTV Unplugged za pomocą jednego ujęcia, przez co grupa trenowała przed tym dwa dni. W setliście znalazły się cztery utwory z „Nevermind”, singiel z „Bleach”, trzy numery z „In Utero” oraz sześć coverów: Meat Puppets, Lead Belly, The Vaselines i Davida Bowiego. 

Płyta z zapisem występu Nirvany została wydana 1 listopada 1994 roku i zadebiutowała na liście Billboard 200 na pierwszym miejscu. Krążek jest trzecią najlepiej sprzedającą się płytą zespołu, który otrzymał za nią nagrodę Grammy w kategorii Best Alternative Music Album w 1996 roku. 

Zobacz także: 10 najciekawszych koncertów MTV Unplugged 

Tagi: Rock News Nirvana Kurt Cobain