Gitara Kurta Cobaina z koncertu MTV Unplugged trafi na licytację. Cena przyprawia o zawrót głowy!

12.05.2020 14:58
Gitara Kurta Cobaina z koncertu MTV Unplugged trafi na licytację. Cena przyprawia o zawrót głowy! Fot. kadr z MTV Unplugged Nirvany

Sprawdźcie, ile trzeba wydać, by zostać nowym właścicielem pamiątki po Kurcie Cobainie.

Akustyczny koncert Nirvany z 1993 roku w ramach MTV Unplugged to kultowe wydarzenie w historii grunge’u. Teraz gitara Kurta Cobaina, na której muzyk zagrał podczas tego występu trafi na licytację Music Icons w Los Angeles. Wydarzenie odbędzie się 19 i 20 czerwca 2020.

Gitara Kurta Cobaina z koncertu MTV Unplugged trafi na licytację

Cena wywoławcza akustycznej gitary Martin D-18E z 1959 to… milion dolarów. Prawdziwi fani zespołu oraz kolekcjonerzy są w stanie wydać sporo pieniędzy, by dostać takie cudeńko w swoje ręce, ale aż nie chce się wierzyć, że ktoś naprawdę wyda milion dolarów, by zdobyć gitarę Cobaina. W informacji prasowej dotyczącej wystawy możemy przeczytać:

Głównym wydarzeniem licytancji będzie gitara Martin D-18E z 1959, na której grał Kurt Cobain podczas legendarnego występu w ramach MTV Unplugged 18 listopada 1993. Mniej więcej 5 miesięcy przed śmiercią, Cobain wybrał tę gitarę by "namalować na niej swój autoportret", jak to określił Rolling Stone. 

Na aukcji pojawią się również przedmioty Davida Bowiego, The Beatles czy Prince'a.

Przeczytaj także

Legendarny koncert Nirvany MTV Unplugged

Nirvana postanowiła nagrać koncert MTV Unplugged za pomocą jednego ujęcia, przez co grupa trenowała przed tym dwa dni. W setliście znalazły się cztery utwory z „Nevermind”, singiel z „Bleach”, trzy numery z „In Utero” oraz sześć coverów: Meat Puppets, Lead Belly, The Vaselines i Davida Bowiego. 

Płyta z zapisem występu Nirvany została wydana 1 listopada 1994 roku i zadebiutowała na liście Billboard 200 na pierwszym miejscu. Krążek jest trzecią najlepiej sprzedającą się płytą zespołu, który otrzymał za nią nagrodę Grammy w kategorii Best Alternative Music Album w 1996 roku. 

Zobacz także: 10 najciekawszych koncertów MTV Unplugged 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.