12.02.2019 11:04

Hologram Franka Zappy "ogłosił" trasę koncertową

Frank Zappa po ponad 25 latach od swojej śmierci wyruszy w kolejne torunee. Byli muzycy z zespołu artysty przygotowali koncerty z hologramem przyjaciela.

Frank Zappa
foto: kadr z wideo

Nowoczesne technologie dają nam ogrom nowych możliwości zarówno w życiu codziennym jak i zawodowym. Muzycy używają komputerów do zapewnienia sobie długowieczności. Coraz modniejsze stają się trasy koncertowe z nieżyjącymi artystami w roli hologramów.

Jak będzie wyglądał hologram Dio na koncercie w Polsce?
Jak będzie wyglądał hologram Dio na koncercie w Polsce?
Przeczytaj także Jak będzie wyglądał hologram Dio na koncercie w Polsce?

Hologram Franka Zappy rusza w trasę koncertową

Chociaż takie rozwiązanie nie przestaje budzić kontrowersji, zdecydowali się na nie muzycy z zespołu Franka Zappy, którzy ogłosili własnie trasę koncertową z hologramem artysty. Tournee rozpocznie się 19 kwietnia 2019 roku w USA. Muzycy nie kryją entuzjazmu z powodu nadchodzących koncertów:

"

Jesteśmy podekscytowani tą światową premierą. Koncerty, które zorganizujemy celebrują muzykę i są często bardzo surrealistyczne jeśli chodzi o oprawę graficzną czy humor, taki był Frank. "

Firma, która zajęła się odtworzeniem postaci Zappy w hologramie ma na swoim koncie podobne imprezy np. poświęcone Ronniemu Jamesowi Dio.

W towarzystwie hologramu muzyka na scenie będzie można zobaczyć Raya White'a, Mike'a Keneally'ego, Scotta Thunesa, Roberta Martina czy Joe Traversa. Gościnnie na występach pojawi się również między innymi Steve Vai.

Zobacz też: >>Led Zeppelin wróci do koncertowania z hologramem Johna Bonhama?<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Frank Zappa