Kabanos zawiesza działalność. „Oddaje” fanów w ręce innych kapel

Joanna Chojnacka
06.11.2018 17:33
Kabanos zawiesza działalność. „Oddaje” fanów w ręce innych kapel Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Kabanos, grupa prężnie działająca od 1997 roku, ogłosiła na Facebooku zawieszenie działalności.

Po przeszło 20 latach na scenie, zespół Kabanos podjął decyzję o zawieszeniu działalności. Lider grupy znany jako Zenek Kupatasa opublikował na Facebooku wpis, w którym obwieścił fanom decyzję.

Kabanos zawiesza działalność

Zenek podkreśla, że Kabanos się nie kończy kariery. Obiecał, że „cienka kiełbasa” wróci do grania, jednak póki co potrzebuje odpoczynku. Zaapelował także do swoich fanów, żeby nie marnowali czasu i chodzili na inne koncerty. Polecił grupy, z którymi bardzo często dzieli scenę.

kabanos kabanos Fot. Kabanos | Facebook

Decyzja może wynikać z bardzo aktywnej działalności muzycznej członków grupy. Sam Zenek skupił się ostatnio na bardzo płodnym solowym projekcie, który niemal nieprzerwanie jest w trasie i co chwila prezentuje nową muzykę. Z kolei Arkadiusz Lodzia Grochowski rozkręca działający od 2016 roku zespół ERELES.

Wypadek perkusisty grupy Kabanos

Kolejną przeszkodą w kontynuowaniu działalności przez Kabanosa jest zapewne wypadek perkusisty Marcina Wici Dudzińskiego. 3 września 2018 w wyniku zderzenia jego auta z ciężarówką, muzyk doznał złamania kręgosłupa i wylądował w ciężkim stanie we wrocławskim szpitalu. Na szczęście operacja się udała, a Wicia powoli dochodzi do siebie. Niestety czeka go długa i trudna rehabilitacja.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.