Płonący krzyż i upadły anioł w klipie Behemotha do "Ecclesia Diabolica Catholica"

Aleksandra Degórska
09.01.2019 16:59
Płonący krzyż i upadły anioł w klipie Behemotha do "Ecclesia Diabolica Catholica" Fot. kadr z wideo

Oto kolejny, kontrowersyjny teledysk do utworu z ostatniej płyty Behemotha „I Loved You At Your Darkest”.

Najnowszy krążek grupy Behemoth, „I Loved You At Your Darkest” miał swoją premierę 5 października 2018 roku. To jak dotąd najbardziej zróżnicowana propozycja wydawnicza Behemoth: z jednej strony ekstremalna i radykalna, z drugiej najbardziej rockowa z dotychczasowych płyt zespołu. Na single wybrano takie utwory, jak „God=Dog”, „Wolves ov Siberia” oraz „Bartzabel”, do których powstały widowiskowe teledyski.

Behemoth z nowym klipem do "Ecclesia Diabolica Catholica"

Grupa nie zwalnia tempa i po zakończeniu amerykańskiej trasy koncertowej prezentuje nowy teledysk. Klip powstał do utworu "Ecclesia Diabolica Catholica". Orion, basista zespołu, tak opisuje ten kawałek:

Od samego początku procesu twórczego utwór "Ecclesia Diabolica Catholica" był oczywistym pretendentem do roli singla. Kawałek ewoluował podczas prób i nagrań, stąd to żywiołowe, dzikie brzmienie, które w efekcie słyszycie. Dzięki temu zawiera on o sobie pewne elementy naszych występów na żywo, a takiego zabiegu już dawno nie stosowaliśmy.

Behemoth kolejny raz współpracował z Grupą 13 i klip powstawał w dwóch oddzielnych lokalizacjach. W klipie widzimy upadłego anioła, jak również fani kina znajdą nawiązanie do filmu "Hellraiser: Wysłannik piekieł".

Album został wyprodukowany przez grupę Behemoth. Bębny współprodukował Daniel Bergstrand (Meshuggah, In Flames), miksem zajął się Matt Hyde (Slayer, Children Of Bodom), masteringiem Tom Baker (Nine Inch Nails, Marilyn Manson), a w nagraniach wzięła udział siedemnastoosobowa polska orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy.

10 stycznia 2019 startuje europejska trasa koncertowa kapeli. Pierwszy koncert odbędzie się we Frankfurcie nad Menem, zaś ostatni będzie mieć miejsce 11 lutego 2019 w Glasgow.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.