Wilcza obława na kobietę w nowym teledysku Behemotha do „Wolves ov Siberia”

Maciej Koprowicz
06.09.2018 11:17
Wilcza obława na kobietę w nowym teledysku Behemotha do „Wolves ov Siberia” Fot. kadr z wideo

Utwór pochodzi z nowego albumu Pomorskiej Bestii, „I Loved You At Your Darkest”, który ukaże się już niebawem.

Jak zawsze, Behemoth nie unika na nowym albumie kontrowersji. Pierwszym singlem go promującym był obrazoburczo zatytułowany „God=Dog” z mocnym teledyskiem, kipiącym erotyzmem i religijnym napięciem. Kolejny singiel i klip gdańskiego zespołu zapewne nie wzbudzą aż tak wielu dyskusji, choć nie brak w nim mocnych scen.

Drugim utworem wybranym do promocji „I Loved You At Your Darkest” jest „Wolves ov Siberia”. Muzycznie utwór prezentuje wysoką klasę, do jakiej Behemoth nas już dawno przyzwyczaił, bardziej zaskakujący jest natomiast teledysk.

Behemoth - „Wolves ov Siberia” (teledysk)

Klip utrzymany jest w klimacie horroru, a może raczej odczytanej na opak… bajki o Czerwonym Kapturku. Zbierająca wśród drzew owoce runa leśnego kobieta zostaje zaatakowana przez wilki… Zobaczcie sami:

Behemoth – kiedy nowy album?

Długo oczekiwany, 10. album studyjny Behemotha ukaże się 5 października 2018. Jego tytuł, „I Loved You At Your Darkest” jest parafrazą słów… Jezusa Chrystusa, pochodzących z Nowego Testamentu. Premierę krążka poprzedziła sesja zdjęciowa muzyków, na której odwzorowali arcydzieła europejskiego malarstwa religijnego - Adam „Nergal” Darski figuruje na nich w pozach Jezusa, św. Piotra, a nawet Matki Boskiej.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.