09.02.2015 12:59

Korn i Slipknot w oficjalnym klipie „Sabotage”

Podczas koncertu w Londynie kapele wykonały razem utwór Beastie Boys. Zobaczcie oficjalne nagranie z tego występu!

Korn i Slipknot w oficjalnym klipie „Sabotage”
foto: kadr z wideo

Slipknot i Korn koncertują właśnie wspólnie w ramach trasy „Prepare For Hell”. 23 stycznia 2015 roku muzycy trafili do Londynu. Dla wiernych brytyjskich fanów przygotowali naprawdę wyjątkową niespodziankę.

Amatorskie nagrania „Sabotage” z Jonathanem Davisem i Coreyem Taylorem trafiły do sieci już kilka godzin po występie. Amerykanie od początku planowali jednak publikację oficjalnego klipu z tą piosenką. I oto jest! Warto było czekać.

Frontman Slipknota opowiada, jak doszło do tej nietypowej kolaboracji.

"

Cóż, w zasadzie pomysł nie był ani mój, ani Jonathana. To był pomysł Fieldy’ego [basisty Korna]. Żartowaliśmy sobie, że podczas jednego z występów zrobimy coś razem, a Fieldy spytał „Dlaczego po prostu nie zagramy »Sabotage«?”. Podrążyliśmy to, spotkaliśmy się i poćwiczyliśmy – reszta jest historią. Cała zasługa po stronie Fieldy’ego. "

Muzycy obu zespołów darzą się wzajemnie szacunkiem, współpraca podczas aktualnej trasy była tylko kwestią czasu. Jonathan Davis bardzo cieszył się, że ruszą razem w drogę.

"

Od dawna przyjaźnimy się z chłopakami ze Slipknota, jesteśmy naprawdę podekscytowani tą trasą… Wcześniej już coś razem robiliśmy. Corey kiedyś wyszedł i zaśpiewał z nami na żywo „Freak on a Leash”. Potem w Europie w 2006 roku, gdy byłem chory, trafiłem do szpitala i nie mogłem występować, zastąpił mnie podczas show i wykonał kilka piosenek. "

Skoro panowie tak się lubią, tylko wypatrywać jakiegoś kolejnego połączenia sił?

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Slipknot Korn