27.02.2019 12:57

Legendarny artysta z lat 70. uważa, że Greta Van Fleet powinna tworzyć "oryginalną muzykę"

Frontman hardrockowej grupy jest zdania, że Greta Van Fleet musi przestać kopiować inne zespoły.

Greta Van Fleet
foto: shutterstock.com

Greta Van Fleet chyba już przyzwyczaiła się do tego, że słyszy krytykę ze wszystkich stron. Wszystko z tego powodu, że grupa brzmi jak młodsza wersja Led Zeppelin - niektórzy chwalą taki powrót do korzeni, inni natomiast uważają, że kopia nigdy nie dorówna oryginałowi. Sam Robert Plant wypowiedział się o grupie z pewną dozą życzliwej ironii.

Greta Van Fleet powinna tworzyć "oryginalną muzykę"

Wielu rockmenów ocenia publicznie Gretę Van Fleet i okazuje się, że większość z nich ma dobre zdanie na jej temat, jak chociażby Slash, który uważa, że Greta Van Fleet może uratować muzykę rockową. Legendy muzyki są dla wielu melomanów pewnym wyznacznikiem i ich zdanie ma spore znaczenie w dyskusji na temat formacji. Dziennikarze zatem chętnie pytają o ocenę twórczości Grety Van Fleet innych muzyków.

Greta Van Fleet
Greta Van Fleet
Przeczytaj także 10 ciekawostek o grupie Greta Van Fleet

W czasie wywiadu dla MLive, były frontman hardrockowej grupy Grand Funk Railroad, Mark Farner, również dorzucił swoje 3 grosze do całej sprawy. Kapela była jedną z najsłynniejszych rockowych zespołów lat 70., zatem pytanie o muzykę Grety Van Fleet zostało skierowane do właściwej osoby. Mark Farner nie widzi nic złego w tym, że młoda kapela czerpie garściami z klasycznego rocka, ale uważa, że formacja powinna pójść w stronę bardziej kreatywnego grania:

"

Widziałem ich, mój przyjaciel, który jest bankierem inwestycyjnym w Panamie zapytał mnie o zdanie. Powiedział, żebym sprawdził tę kapelę, więc ją przesłuchałem i wróciłem do niego. Powiedziałem, że to dobra grupa, ale uważam, że powinni zacząć tworzyć oryginalną muzykę. Myślę, że muszą przestać grać muzykę podobną do dawnych zespołów i robić wszystko po swojemu. "

Muzyk zdradził również, że bardzo chętnie stworzyłby dla Grety Van Fleet nowe utwory, zresztą posłuchajcie całego wywiadu:

Greta Van Fleet zagra koncert w Polsce 2019

W ramach promocji debiutanckiego albumu "Anthem of The Peaceful Army" kapela zagra w naszym kraju. Greta Van Fleet pojawi się na Open'er Festival 2019, który odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2019.

>> TUTAJ KUPISZ BILET NA OPEN'ER FESTIVAL 2019 <<

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Greta Van Fleet