Legendarny artysta z lat 70. uważa, że Greta Van Fleet powinna tworzyć "oryginalną muzykę"

Aleksandra Degórska
27.02.2019 12:57
Legendarny artysta z lat 70. uważa, że Greta Van Fleet powinna tworzyć "oryginalną muzykę" Fot. shutterstock.com

Frontman hardrockowej grupy jest zdania, że Greta Van Fleet musi przestać kopiować inne zespoły.

Greta Van Fleet chyba już przyzwyczaiła się do tego, że słyszy krytykę ze wszystkich stron. Wszystko z tego powodu, że grupa brzmi jak młodsza wersja Led Zeppelin - niektórzy chwalą taki powrót do korzeni, inni natomiast uważają, że kopia nigdy nie dorówna oryginałowi. Sam Robert Plant wypowiedział się o grupie z pewną dozą życzliwej ironii.

Greta Van Fleet powinna tworzyć "oryginalną muzykę"

Wielu rockmenów ocenia publicznie Gretę Van Fleet i okazuje się, że większość z nich ma dobre zdanie na jej temat, jak chociażby Slash, który uważa, że Greta Van Fleet może uratować muzykę rockową. Legendy muzyki są dla wielu melomanów pewnym wyznacznikiem i ich zdanie ma spore znaczenie w dyskusji na temat formacji. Dziennikarze zatem chętnie pytają o ocenę twórczości Grety Van Fleet innych muzyków.

Przeczytaj także

W czasie wywiadu dla MLive, były frontman hardrockowej grupy Grand Funk Railroad, Mark Farner, również dorzucił swoje 3 grosze do całej sprawy. Kapela była jedną z najsłynniejszych rockowych zespołów lat 70., zatem pytanie o muzykę Grety Van Fleet zostało skierowane do właściwej osoby. Mark Farner nie widzi nic złego w tym, że młoda kapela czerpie garściami z klasycznego rocka, ale uważa, że formacja powinna pójść w stronę bardziej kreatywnego grania:

Widziałem ich, mój przyjaciel, który jest bankierem inwestycyjnym w Panamie zapytał mnie o zdanie. Powiedział, żebym sprawdził tę kapelę, więc ją przesłuchałem i wróciłem do niego. Powiedziałem, że to dobra grupa, ale uważam, że powinni zacząć tworzyć oryginalną muzykę. Myślę, że muszą przestać grać muzykę podobną do dawnych zespołów i robić wszystko po swojemu.

Muzyk zdradził również, że bardzo chętnie stworzyłby dla Grety Van Fleet nowe utwory, zresztą posłuchajcie całego wywiadu:

Greta Van Fleet zagra koncert w Polsce 2019

W ramach promocji debiutanckiego albumu "Anthem of The Peaceful Army" kapela zagra w naszym kraju. Greta Van Fleet pojawi się na Open'er Festival 2019, który odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2019.

>> TUTAJ KUPISZ BILET NA OPEN'ER FESTIVAL 2019 <<

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.