08.01.2016 14:44

Lemmy przed śmiercią zagrał w reklamie mleka

Fińska firma mleczarska zaprosiła do udziału w reklamie lidera Motorhead. Zobaczcie jeden z ostatnich występów Lemmy’ego przed kamerą.

Lemmy przed śmiercią zagrał w reklamie mleka
foto: kadr z wideo

Lemmy Kilmister zmarł 28 grudnia 2015 roku w wieku 70 lat przegrywając walkę z ekstremalnie agresywnym rakiem, o którym dowiedział się dwa dni przed śmiercią. Do końca życia był jednak aktywny. 13 grudnia 2015 świętował swoje urodziny na hucznej imprezie, na której pojawiło się wiele sław. Okazuje się, że muzyk miał dla nas coś w zanadrzu...

Kilka tygodni przed śmiercią wokalista współpracował z fińską firmą mleczarską Valio przy tworzeniu reklamy jej produktu. Lemmy zagrał w niej... samego siebie wychodzącego z baru na stacji benzynowej ze słowami:

"

Nie piję mleka i nigdy nie będę. Dupki. "

Zobaczcie, jak prezentuje się produkcja z udziałem muzyka.

Właściciele Valio postanowili, że reklama ma przeobrazić się w hołd dla wokalisty, dodali więc do niej napisy odnoszące się do jego osoby...

"

Ian „Lemmy” Kilmister 1945-2015. Pijemy Twoje zdrowie. Oto celebracja życia pięknego, wyjątkowego człowieka, który traktował je w bardzo ciekawy sposób. To było dla nas magiczne spotkanie ze wspaniałą osobą i jesteśmy zaszczyceni tym, że możemy podzielić się efektami naszej pracy z całym światem. "

Dyrektor operacyjny agencji odpowiedzialnej za stworzenie obrazu, Jussi Lindholm, wyznał, że jego zespół był w trakcie postprodukcji, kiedy ogłoszono wiadomość o śmierci Lemmy'ego.

"

Jesteśmy naprawdę wdzięczni, że mogliśmy z nim pracować i że management Lemmy’ego jest zadowolony z rezultatów naszej pracy. Rozważaliśmy czy udostępniać tę reklamę, ale zmieniliśmy jej scenariusz tak, aby krystalizował ducha Lemmy’ego i złożyliśmy mu hołd. "

Reklama to remake słynnej fińskiej produkcji nagranej 20 lat temu. Jak wyglądała?

Pogrzeb Lemmy’ego Kilmistera został zaplanowany na 9 stycznia 2016 roku. Uroczystość będzie transmitowana na żywo w serwisie YouTube o północy polskiego czasu z soboty na niedzielę (9/10.01.2016). Będziecie mogli obserwować ją na stronie Antyradio.pl.

Podoba Wam się reklama z Lemmym?

Magda Słomka
Tagi: Duperele Motorhead Lemmy Kilmister