Linkin Park wróci do tworzenia muzyki. Tak twierdzi Joe Hahn

17.04.2019 14:41
Linkin Park wróci do tworzenia muzyki. Tak twierdzi Joe Hahn Fot. Joe Hahn/agestock/East News

DJ Hahn z Linkin Park wypowiedział się niedawno w wywiadzie z Agencją Prasową Yohnhap na temat przyszłości zespołu Linkin Park, który zawiesił działalność po śmierci wokalisty Chestera Benningtona.

Joe Hahn występuje obecnie w koreańskiej produkcji "Super Band". Z tej okazji miał okazję porozmawiać na różne tematy z tamtejszymi dziennikarzami. W jednym z wywiadów poruszono oczywiście temat Linkin Park i jego przyszłości. Zespół znajduje się od 2017 roku w stanie zawieszenia spowodowanym przez niespodziewaną i nagłą śmierć Chestera Benningona, który był oczywiście wokalistą formacji.

Joe Hahn o przyszłości Linkin Park

W rozmowie z Agencją Prasową Yohnhap Hahn przyznał, że zespół myśli i rozmawia na temat tworzenia nowej muzyki. Wywiad został przetłumaczony przez fanowską stronę Linkin Park Live. Muzyk tłumaczy, że nowa płyta grupy może się pojawić za 10 lat, a może też wcześniej. Hahn nie chce ustawiać żadnego deadline'u i stwierdził, że "wolałby wrócić do robienia muzyki w garażu":

Może za jakieś 10 lat? Może być wcześniej. Nie chcę dawać żadnych konkretnych terminów. Na razie chcemy skupić się na "teraz" i rozmawiamy o muzyce. Nie mamy żadnych szczegółowych i rozbudowanych planów. Chciałbym, żebyśmy wrócili do czasów tworzenia muzyki w garażu.

Przeczytaj także

Muzyka zapytano również o prawdopodobieństwo zastąpienia Chestera Benningtona innym wokalistą. Joe Hahn przyznał, że "wszystko jest możliwe" - nawet zatrudnienie nowego frontmana. Niestety, podobnie jak w przypadku nowej muzyki, również i przyszłość składu Linkin Park pozostaje jedną wielką niewiadomą. 

Studyjną dyskografię Linkin Park zamyka album "One More Light" z 2017 roku, na którym gościnnie pojawili się m.in. raperzy Stormzy i Pusha-T. Krążek niestety nie zdobył dobrych ocen wśród fanów oraz krytyków i pozostaje najgorzej ocenianym wydawnictwem amerykańskiego zespołu.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.