27.01.2019 09:07

Nie żyje Bruce Corbitt. Wokalista zespołów Rigor Mortis i Warbeast miał 56 lat

Zmarł Bruce Corbitt - wokalista trashmetalowych grup Rigor Mortis i Warbeast. Muzyk miał 56 lat. Przegrał walkę z chorobą, z którą zmagał się od wielu lat.

Bruce Corbitt
foto: Housecore Records/Facebook

Odszedł Bruce Corbitt, który śpiewał w trashmetalowych grupach Rigor MortisWarbeast. Zmarł 25 stycznia 2019 roku w wieku 56 lat. Przegrał walkę z rakiem przełyku. 

Bruce Corbitt nie żyje

Informacja na temat śmierci muzyka pojawiła się na Facebooku wytwórni Housecore Records.

Przyczyną zgonu był nowotwór przełyku, z którym Corbitt walczył od roku 2017. Lekarze starali się uratować wokalistę za pomocą naświetleń i chemioterapii. W końcu muzyk przeszedł operację. Niestety w 2018 roku lekarz przyniósł Corbittowie straszne wieści. Okazało się, że rak nie zniknął i przeszedł w czwarte (najtrudniejsze do wyleczenia) stadium złośliwości. Dano mu bardzo niewielki procent szansy na przeżycie - od dwóch lat do dwóch miesięcy. Corbittowi udało się żyć z nowotworem kolejny rok. Próbował walczyć, ale lekarze byli bezradni. Rak był nieuleczalny. Muzyk się jednak nie poddawał. 

W grudniu 2017 roku opublikował wideorelację na swoim Facebooku, w którym przekonywał, że nie zamierza odpuścić. 

"

Mogę nie wygrać tej walki, ale udało mi się przeżyć dłużej, niż większość pacjentów. Mam trochę więcej dodatkowego czasu w życiu. Nie udałoby mi się to bez mojej pięknej żony Jeanny Corbitt. Najtrudniejsze jest dla mnie to, że wiem, że będę musiał ją opuścić. "

We wrześniu 2018 roku rozmawiał na temat choroby z serwisem Billboard. Opowiedział między innymi o nikłej szansie na przeżycie kolejnych paru lat. 

"

Mam 2,8 procent szans na przeżycie 5 lat. Więc co mam robić? Siąść i płakać z powodu tych 2,8 procent? "

W styczniu 2019 roku jego stan pogorszył się na tyle, że musiał znajdywać się pod całodobową opieką medyczną. Zapewniał jednak fanów na Facebooku, że nadal walczy. 

Rigor Mortis i Warbeast

Grupa Rigor Mortis powstała w 1983 roku. Założyli ją Harden Harrison (perkusja) i Casey Orr (gitara basowa). Następnie do kapeli dołączył Mike Scaccia (gitara). Trio kochało nie tylko metal, ale również krwawe horrory. Podobnie jak ich wokalista Bruce Corbitt. Szybko stali się jednym z najcięższych zespołów metalowych Teksasu. W 1988 roku nagrali pierwszą płytę pod tytułem "Rigor Mortis". Grupa rozpadła się jednak 3 lata później. W 2005 roku doszło do reaktywowania Rigor Mortis i zespół wystąpił na Ozzfest w 2008 roku. 6 lat później ukazał się drugi krążek zespołu - "Slaves to the Grave". Grupa przestała jednak istnieć kilka miesięcy po nagraniu materiału na album.

W 2008 roku Corbitt dołączył do grupy Warbeast.

Metalowa kapela nagrała trzy płyty - "Krush the Enemy" (2010), "Destroy" (2013) i "Enter the Arena" (2017). Rozpadła się z powodu choroby Corbitta. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Rock News