01.04.2019 10:29

Nie żyje amerykański basista Mike „Flare” Flaherty. Zmarł na raka płuc

31 marca 2019 roku zmarł muzyk udzielający się w grupach takich jak No One czy Loudmouth. Mężczyzna osierocił trzy córki.

Mike „Flare” Flaherty
foto: Facebook/Mike Flaherty

Mike „Flare” Flaherty przez lata grał na basie w zespołach These Are They, Loudmouth czy Godless Lies. Udzielał się także w numetalowym No One z Chicago. Zespół wydał album studyjny w 2001 roku oraz miał okazję zagrać na Ozzfeście obok kapel takich jak Disturbed, Soulfly czy The Deadlights. Niestety Flaherty zachorował na raka płuc. Przed jego śmiercią rozpoczęto kampanię finansową w celu pomocy jego rodzinie w opłacaniu leczenia. Niestety 31 marca 2019 roku na trzecim etapie rozwoju choroby, muzyk zmarł.

Nie żyje basista Mike Flaherty 

O śmierci Mike'a Flaherty'ego poinformował między innymi jego przyjaciel John Sullivan. Muzyk opublikował na swoim Facebooku pożegnalny post:

"

Jestem w szoku. Odkąd dowiedziałem się, że Mike Flaherty zmarł dzisiaj przepełnia mnie smutek. Jednocześnie jestem mu bardzo wdzięczny, że mogłem go uścisnąć i pośmiać się zeszłego wieczora. Był jedną z najważniejszych osób w moim życiu. Jednym z najzabawniejszych ludzi, jakich kiedykolwiek znałem i świetnym basistą. Jestem zaszczycony, że go znałem i wdzięczny wszystkim, którzy podczas jego choroby pokazali, jak go kochali. Będę za tobą tęsknił, bracie! "

Stratę Mike'a Flaherty'ego najdotkliwiej odczuły pogrążone w żałobie jego trzy córki oraz żona.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News