09.06.2019 09:39

Nie żyje heavymetalowy wokalista znany z grup takich jak Angra, Avantasia czy Viper

W wieku 47 lat zmarł wokalista brazylijskich grup metalowych Andre Matos. Muzyk był znany z działalności w zespołach takich jak Angra, Viper i Avantasia.

Andre Matos
foto: kadr z wideo

Andre Matos to brazylijski muzyk, kompozytor i wokalista znany z działalności w licznych grupach heavymetalowych. Był zaangażowany w działalność formacji takich jak Viper, Angra, Shaaman czy Symfonia. Współpracował też z zespołem Avantasia.

W 2006 roku muzyk skupił się na karierze solowej, a 6 lat później znalazł się na liście 100 najważniejszych głosów w historii brazylijskiej muzyki według magazynu "Rolling Stone". W niedzielę 2 czerwca Matos zagrał ostatni koncert w Sao Paulo z grupą Shaaman oraz dołączył gościnnie na scenie do Avanatasi. 5 dni później muzyk zmarł.

Nie żyje wokalista Andre Matos

8 czerwca 2019 roku zmarł Andre Matos. Śmierć muzyka potwierdził perkusista formacji Angra, Ricardo Confessorii, który grał z Matosem także w Shaaman. Muzyk napisał na swoim Facebooku:

"

Z głębokim bólem w naszych sercach żegnamy się z Andre. Tym razem definitywnie. "

Lider Avantasi, Tobias Sammet napisał na swoim Facebooku:

"

Jestem zdruzgotany wiadomością o śmierci mojego przyjaciela Andre Matosa, z którym dzieliłem scenę zaledwie pięć dni temu. Jestem w szoku. Modlę się za jego bliskich. Spoczywaj w pokoju Andre. "

Przyjaciela pożegnali także metalowcy z niemieckiego Rage:

"

Wiadomość o śmierci naszego dobrego przyjaciela Andre Matosa nas zszokowała. To ogromna strata dla społeczności metalowej. Nigdy nie zostaniesz zapomniany bracie. Spoczywaj w pokoju. "

Z szacunku dla byłego kolegi z zespołu, obecni członkowie grupy Angra odwołali kolejny koncert w Sao Paulo i przenieśli go na lipiec. Grupa napisała na ten temat oficjalne oświadczenie.

"

Nie ma sensu wchodzić na scenę, żeby grać, kiedy płaczemy z powodu utraty przyjaciela, który był tak dużą częścią naszej historii. W tym dniu nasze instrumenty będą w żałobie. "

Jak donoszą zagraniczne media przyczyną śmierci muzyka był zawał serca.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News