Nie żyje metalowy gitarzysta Adrian English

Joanna Chojnacka
14.07.2019 11:24
Nie żyje metalowy gitarzysta Adrian English Fot. kadr z wideo

13 lipca 2019 roku zmarł Adrian English, znany gitarzysta związany z Shredguy Records. Muzyk miał zaledwie 43 lata.

Adrian English to metalowy gitarzysta pochodzący z Las Vegas. Artysta chętnie dzielił się swoją muzyczną wiedzą i nagrywał lekcje gry na ulubionym instrumencie, które umieszczał w sieci za pośrednictwem swojego kanału na YouTubie. W 2008 roku rozpoczął współpracę z Shredguy Records i innym gitarzystą Pete'm Pachio, z którym stworzyli The Future Devastation Movement. Ich wspólny utwór "Flight Of The Blue Phoenix” trafił na składankę "Shredding Across The World: Volume Two".

Nie żyje Adrian English, gitarzysta metalowy z Las Vegas

English wydał trzy solowe albumy: "A.D.D." w 2009 roku, dwa lata później "Innerplanetarium". Ostatnia płyta gitarzysty "Total Chaos" ukazała się w 2014 roku. Ważnym punktem w karierze muzyka była także współpraca z Chrisem Bickleyem, z którym zaprojektowali gitarę dla Rick Hanes Guitars.

Muzyk zmarł 13 lipca 2019 roku w wieku 43 lat. O śmierci artysty poinformowała wytwórnia Shredguy Records. Przyczyny zgonu gitarzysty nie zostały podane.

Zobacz też: Steve Harris z Iron Maiden twierdzi, że zespół nie zasłużył na Grammy

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.