Nie żyje perkusista legendarnej grupy punkowej Poison Idea. Amerykański muzyk miał 50 lat

23.05.2020 10:39
Nie żyje perkusista legendarnej grupy punkowej Poison Idea. Amerykański muzyk miał 50 lat Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Zmarł perkusista znany między innymi z działalności w punkowej grupie Poison Idea. Steven Hanford w chwili śmierci miał 50 lat.

Nie żyje Steven Hanford znany jako Thee Hippy lub Slayer Hippy. Perkusista grał w zespołach takich jak Poison Idea, Fetish czy Accused A.D. Zostanie zapamiętany jako muzyk z wyrafinowaną techniką gry rzadko spotykaną w hardcore punku.

Hanford zmarł w wieku 50 lat z powodu zawału serca. Informację potwierdziła wytwórnia grupy Fetish, Blackhouse Records.

Świat stracił dziś niesamowitą osobę. To brzmi tak nierealnie. Steve miał wyrazistą osobowość, nie wspominając o tym, że przez lata grał na bębnach i produkował utwory zasługujące na miano legend, niezapomniane i historyczne.

Nie żyje Steven Hanford, perkusista Poison Idea

Muzyk był najbardziej znany ze swojej pracy w Poison Idea, hardcorepunkowej formacji z Oregonu utworzonej w 1980 roku. Perkusista dołączył do kapeli w 1987 roku. Pod koniec lat 90. Hanford opuścił zespół i próbował swoich sił w innych składach. Udało mu się jednak wziąć udział w sesjach nagraniowych do "War All the Time" i "Feel the Darkness". Tym samym bębnił w szeregach Poison Idea u szczytu ich komercyjnego sukcesu.

Hanford swój pierwszy zestaw perkusyjny otrzymał w wieku 8 lat i od tamtej pory ćwiczył grę na perkusji. Dorastał słuchając Black Sabbath, AC/DC i Rush oraz zmagał się ze swoimi osobistymi demonami. Gdy dołączył do Poison Idea miał już poważne problemy z narkotykami. Muzyk deklarował, że pierwszy kontakt z marihuaną miał w tym samym wieku, w którym dostał perkusję.

Posłuchaj podcastu

Perkusista wyznawał w wywiadach, że miał depresję, która była konsekwencją wykorzystywania seksualnego. Trudne przeżycia zaprowadziły muzyka w objęcia używek. Z uzależnienia wyszedł dopiero w więzieniu, gdzie trafił w 2008 roku za napaść z bronią w ręku.

Podczas pobytu w zakładzie karnym Hanfordowi nie tylko udało się rzucić narkotyki, ale też wyprodukować i nagrać 13 albumów z innymi więźniami. Przed śmiercią muzyk grał w szeregach thrashmetalowców z Seattle - Accused A.D.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.