29.04.2019 10:21

Nie żyje wokalista Molly Hatchet, autorów hitu "Flirtin' with Disaster"

W wieku 58 lat zmarł wokalista Phil Cormack. Artysta przez ponad 20 lat udzielał się w southernrockowym zespole Molly Hatchet.

Phil McCormack
foto: kadr z wideo

Molly Hatchet powstał w latach 70. na Florydzie. W 1979 roku muzycy zasłynęli swoim hitem "Flirtin' with Disaster", który stał się jedną z najpopularniejszych kompozycji southernrockowych na świecie. W latach 90. wokalista grupy zaczął mieć poważne problemy ze zdrowiem. Miejsce Danny'ego Joe Browna w 1995 roku zajął Phil McCromack. Wokalista wcześniej udzielał się w zespole The Roadducks oraz zaśpiewał na płycie Savoy Brown. Artysta zmarł w wieku 58 lat. Przyczyna śmierci muzyka nie została potwierdzona.

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Metallica zagrała cover Lynyrd Skynyrd "Sweet Home Alabama" [WIDEO]

Nie żyje Phil McCormack z Molly Hatchet 

27 kwietnia 2019 roku w sieci pojawiła się informacja o śmierci wokalisty Phila McCromacka. Muzyk przez ponad 20 lat występował w southernrockowej grupie Molly Hatchet. Przyjaciele z zespołu pożegnali muzyka wpisem na oficjalnym Facebooku:

"

Z wielkim smutkiem ogłaszamy dzisiaj, że zmarł nasz przyjaciel i członek zespołu, Phil McCromack. Składamy najszczersze kondolencje jego rodzinie i modlimy się za jego bliskich w ten trudny dla nich czas. Będziemy tęsknic za Philem, ale nigdy nie zostanie on zapomniany. "

Również grupa The Roadducks, w której McCromack udzielał się przed laty, wydała oświadczenie o jego śmierci:

"

Phil był fantastycznym piosenkarzem, kolegą, bratem i człowiekiem. Wspólnie spędziliśmy tysiące godzin, które zamieniły się w dni. Dzięki nim stworzyliśmy nierozerwalną więź, którą nie każdy ma okazję w życiu doświadczyć. "

Ostatni album Molly Hatchet "Regrinding the Axes" ukazał się w 2012 roku. 

Tagi: Rock News