Oto wyjątkowy cover "Invincible" Toola. Użyto między innymi podwójnej gitary

19.12.2019 12:09
Oto wyjątkowy cover "Invincible" Toola. Użyto między innymi podwójnej gitary Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Na kanale Felixa Martina pojawił się film z oryginalnym coverem utworu grupy Tool. Instrumentalna wersja singla robi wrażenie.

Felix Martin to wenezuelski gitarzysta, który zgrabnie łączy elementy muzyki latynoskiej, jazzu i fusion z metalem. Artysta wyróżnia się grą na podwójnej gitarze z dwoma gryfami, które najczęściej występują u niego w kombinacji po czternasto- lub szesnastostrunowej. Na kanale Felix Martin znajdziemy głównie nagrania popisów gitarzysty w różnych stylach, tym razem jednak muzyk opublikował wyniki współpracy z innymi artystami. 

Wyjątkowy cover Tool - Invincible 

Wraz z perkusistą Sirosem Varizim, muzycy skrócili utwór Toola "Invincible" z 13 do zaledwie 3 minut. Zaaranżowali kompozycję po swojemu i zgarnęli za nią wiele pozytywnych komentarzy. W opisie filmu czytamy:

Nuczyłem się oryginalnej piosenki Toola, a potem eksperymentowałem z moimi technikami, dodawałem swoje pomysły. Chciałem, żeby brzmiało to jak zespół.

Dzięki Maynard James Keenan, Adam Jones, Danny Carey i Justin Chancellor za muzykę!

Przeczytaj także

Płyta "Fear Inoculum" to jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów metalowych ostatnich kilkunastu lat. Fani Toola musieli czekać na następce "10 000 Days" z 2006 roku aż 13 lat. Najnowszy krążek Toola ukazał się 30 sierpnia 2019 roku i podzielił wielbicieli zespołu oraz krytyków. W tym samym czasie dyskografia kapeli po latach wreszcie zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej. 

Zobacz też: Tool ponownie grozi fanom, którzy używają telefonów na ich koncertach 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.