19.12.2019 12:09

Oto wyjątkowy cover "Invincible" Toola. Użyto między innymi podwójnej gitary

Na kanale Felixa Martina pojawił się film z oryginalnym coverem utworu grupy Tool. Instrumentalna wersja singla robi wrażenie.

Tool
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Felix Martin to wenezuelski gitarzysta, który zgrabnie łączy elementy muzyki latynoskiej, jazzu i fusion z metalem. Artysta wyróżnia się grą na podwójnej gitarze z dwoma gryfami, które najczęściej występują u niego w kombinacji po czternasto- lub szesnastostrunowej. Na kanale Felix Martin znajdziemy głównie nagrania popisów gitarzysty w różnych stylach, tym razem jednak muzyk opublikował wyniki współpracy z innymi artystami. 

Wyjątkowy cover Tool - Invincible 

Wraz z perkusistą Sirosem Varizim, muzycy skrócili utwór Toola "Invincible" z 13 do zaledwie 3 minut. Zaaranżowali kompozycję po swojemu i zgarnęli za nią wiele pozytywnych komentarzy. W opisie filmu czytamy:

"

Nuczyłem się oryginalnej piosenki Toola, a potem eksperymentowałem z moimi technikami, dodawałem swoje pomysły. Chciałem, żeby brzmiało to jak zespół.

Dzięki Maynard James Keenan, Adam Jones, Danny Carey i Justin Chancellor za muzykę! "

Grammy
Grammy
Przeczytaj także Znamy listę nominowanych do Nagród Grammy. Wreszcie wyróżniono metalowych twórców

Płyta "Fear Inoculum" to jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów metalowych ostatnich kilkunastu lat. Fani Toola musieli czekać na następce "10 000 Days" z 2006 roku aż 13 lat. Najnowszy krążek Toola ukazał się 30 sierpnia 2019 roku i podzielił wielbicieli zespołu oraz krytyków. W tym samym czasie dyskografia kapeli po latach wreszcie zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej. 

Zobacz też: Tool ponownie grozi fanom, którzy używają telefonów na ich koncertach 

Tagi: Rock News Tool