Pink Floyd wyda ogromny box z niepublikowanym materiałem

Jakub Gańko
29.07.2016 10:37
Pink Floyd wyda ogromny box z niepublikowanym materiałem Fot. kadr z wideo

Wydawnictwo „The Early Years 1965-1972” będzie składało się z aż 27 płyt. Znajdzie się na nim ponad 7 godzin nieznanego wcześniej materiału.

Wydawcy Pink Floyd wiedzą, co to rozmach. Na 11 listopada 2016 roku zaplanowali premierę najnowszego boxu, który poświęcony będzie twórczości grupy z najwcześniejszego okresu aż do płyty „Obscured by Clouds”. Materiały wyciągnięte z archiwów to ponad 11 godzin audio i 14 godzin wideo, w tym remiksy, nagrania na żywo, odrzuty, odmienne wersje i sesje z BBC Radio.

Dla fanów największe znaczenie będzie miał oczywiście niepublikowany materiał, a tego również nie zabraknie. Usłyszymy ponad 20 nieznanych wcześniej utworów, 7 godzin niedostępnych oficjalnie nagrań na żywo i dodatkowe 5 rzadkiego materiału z koncertów. W sumie wydawnictwo będzie liczyło ponad 130 kawałków, w tym 2 na nowo zmiksowane utwory Syda Barretta, dostępne wcześniej tylko w nieoficjalnym obiegu, czy poszerzona wersja soundtracku do filmu „Zabriskie Point”.

Trailer boxu zobaczycie poniżej:

Oprócz bogatej zawartości „The Early Years 1965-1972”, zbiór robi wrażenie również porażającym wydaniem. Obok 27 płyt znajdziemy 5 wczesnych, zremasterowanych winylowych singli w dokładnie odwzorowanych okładkach oryginalnych wydań oraz mnóstwo gadżetów w stylu promocyjnych ulotek czy biletów.

Całość została podzielona na sześć pomniejszych pudełek, skupiających materiały z poszczególnych okresów w karierze zespołu. W 2017 roku każda z części zostanie wydana osobno z myślą o fanach, których interesują tylko konkretne fragmenty wydawnictwa i nie chcą wydawać 550 dolarów na pełen komplet.

Przyjrzyjcie się wizualizacji „The Early Years 1965-1972” na poniższych zdjęciach:

Prawdopodobnie po wydaniu tego boxu będziemy mogli oczekiwać jego kontynuacji. Aż strach pomyśleć, co może się znaleźć w analogicznym wydawnictwie, skupiającym materiały związane z albumami „The Dark Side of the Moon”, „Wish You Were Here” i „The Wall”...

Chcielibyście postawić na swojej półce „The Early Years 1965-1972”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.