03.04.2018 15:10

Plakat promujący polskie koncerty Iron Maiden zdewastowany. Okazał się zbyt kontrowersyjny dla środowisk katolickich?

Na bilbordzie narysowano symbole chrześcijańskie - komu mogą przeszkadzać koncerty Iron Maiden w Krakowie?

Iron Maiden w Polsce
foto: materiały prasowe

Muzycy prą do przodu i już niebawem pojawią się w Polsce na dwóch koncertach - pierwszy występ Iron Maiden odbędzie się 27 lipca 2018 roku. Natomiast drugi koncert będzie mieć miejsce również w Krakowie 28 lipca 2018 w TAURON Arenie Kraków.

Koncert zbliża się wielkimi krokami, fani już czyszczą glany i kupują nowe koszulki z logo Iron Maiden, ale okazuje się, że nie wszyscy są zadowoleni z tego, że kapela z Brucem Dickinsonem pojawi się w naszym kraju. Występy niektórych metalowych zespołów wywołują sporo kontrowersji wśród środowisk katolickich - tym razem zwrócono uwagę właśnie na Iron Maiden.

Plakat z Iron Maiden zdewastowany 

Bilbord promujący nadchodzące koncerty Iron Maiden został zniszczony - nazwa grupy została przekreślona i domalowano na plakacie krzyż, chrystogram czy Ichthys (symbol pierwszych chrześcijan).

Co więcej na jednym z budynków bilbordy promujące koncerty Iron Maiden i Ozzy'ego Osbourne'a sąsiadowały z takim plakatem:

screen z facebook.com/groups/Przetlumaczmito/

Metal vs środowiska chrześcijańskie

Jeszcze w 2000 roku koncert Marilyna Mansona, który miał odbyć się w Spodku został przeniesiony na Torwar w Warszawie. Ówczesny dyrektor ds. marketingu uznał, że zachowanie Mansona jest niestosowne i nie powinien on wystąpić w Katowicach.

Natomiast w 2016 roku przed poszczególnymi występami Behemotha zaplanowano specjalne spotkania modlitewne i protesty. Kontrowersje wzbudził również plakat Antyradia z kampanii z początku 2017 roku, na którym pojawiły się diabelskie rogi spopularyzowane przez Ronniego Jamesa Dio.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Iron Maiden