Plakat promujący polskie koncerty Iron Maiden zdewastowany. Okazał się zbyt kontrowersyjny dla środowisk katolickich?

Aleksandra Degórska
03.04.2018 15:10
Plakat promujący polskie koncerty Iron Maiden zdewastowany. Okazał się zbyt kontrowersyjny dla środowisk katolickich? Fot. materiały prasowe

Na bilbordzie narysowano symbole chrześcijańskie - komu mogą przeszkadzać koncerty Iron Maiden w Krakowie?

Muzycy prą do przodu i już niebawem pojawią się w Polsce na dwóch koncertach - pierwszy występ Iron Maiden odbędzie się 27 lipca 2018 roku. Natomiast drugi koncert będzie mieć miejsce również w Krakowie 28 lipca 2018 w TAURON Arenie Kraków.

Koncert zbliża się wielkimi krokami, fani już czyszczą glany i kupują nowe koszulki z logo Iron Maiden, ale okazuje się, że nie wszyscy są zadowoleni z tego, że kapela z Brucem Dickinsonem pojawi się w naszym kraju. Występy niektórych metalowych zespołów wywołują sporo kontrowersji wśród środowisk katolickich - tym razem zwrócono uwagę właśnie na Iron Maiden.

Plakat z Iron Maiden zdewastowany 

Bilbord promujący nadchodzące koncerty Iron Maiden został zniszczony - nazwa grupy została przekreślona i domalowano na plakacie krzyż, chrystogram czy Ichthys (symbol pierwszych chrześcijan).

Co więcej na jednym z budynków bilbordy promujące koncerty Iron Maiden i Ozzy'ego Osbourne'a sąsiadowały z takim plakatem:

screen z facebook.com/groups/Przetlumaczmito/ Fot. screen z facebook.com/groups/Przetlumaczmito/

Metal vs środowiska chrześcijańskie

Jeszcze w 2000 roku koncert Marilyna Mansona, który miał odbyć się w Spodku został przeniesiony na Torwar w Warszawie. Ówczesny dyrektor ds. marketingu uznał, że zachowanie Mansona jest niestosowne i nie powinien on wystąpić w Katowicach.

Natomiast w 2016 roku przed poszczególnymi występami Behemotha zaplanowano specjalne spotkania modlitewne i protesty. Kontrowersje wzbudził również plakat Antyradia z kampanii z początku 2017 roku, na którym pojawiły się diabelskie rogi spopularyzowane przez Ronniego Jamesa Dio.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.