19.02.2018 11:48

Poznaliśmy nowe informacje dotyczące nowego albumu Toola. Nagrania zaczną się w marcu 2018 roku

Członkowie zespołu poinformowali na swoich mediach społecznościowych, że w marcu 2018 roku ruszą nagrania nowego albumu, a wokalista, Maynard James Keenan potwierdził, że melodie i teksty są już w 100% gotowe.

Poznaliśmy nowe informacje dotyczące nowego albumu Toola. Nagrania zaczną się w marcu 2018 roku
foto: materiały prasowe

Ostatnio dużo dzieje się w obozie Toola. Po tym jak Nergal odwiedził formacje w ich studiu, kolejni znani muzycy dzielą się swoimi wrażaniami dotyczącymi nowej muzyki progresywno-metalowych gigantów. Tym razem zespół zaprezentował wersje instrumentalne swoich nowych kompozycji Buzzowi Osbourne'owi z The Melvins oraz Sebastianowi Bachowi.

Obydwaj muzycy byli zachwyceni nowym materiałem zespołu. Zwłaszcza Bach, który na swoich mediach społecznościowych opublikował zdjęcie z podpisem, który opisywał jego przeżycia po usłyszeniu nowej płyty Toola. Czego mogą się spodziewać fani? Długich utworów utrzymanych w mrocznej atmosferze, które są pełne dobrego groove'u. Innymi słowy - po prostu nowy Tool:

"

Jak wielkiego mam farta? Wczorajszy dzień spędziłem na słuchaniu 3/4 Toola w ich własnym studiu. Mój prywatny koncert Toola, minus wokale! To nie jest zwyczajny rock 'n' roll. To jest progresywny metal w najlepszej formie, a kiedy wkręcisz się w te hipnotyczne rytmy i ciężkie riffy to czujesz, że słuchasz Toola.

Niektóre utwory były tak mocne, że czułem się jakby właśnie ktoś robił mi masaż mięśni. Właściwie, to tak mogliby nazwać ten album. Żadna piosenka nie trwała krócej niż 7 minut, a niektóre dobijały nawet do 20! Tak właśnie uwielbiam spędzać swoje dni. Dzięki wielkie dla mojego przyjaciela Adama Jonesa na gitarze i basisty zespołu, Justina Chancellora za gościnność. A Danny Carey jest jednym z najlepszych perkusistów, których w życiu słyszałem i jest po prostu świetnym ziomkiem. Jesteście dla mnie inspiracją i dziękuję wam bardzo za ten zwiastun. Mogę sobie tylko wyobrazić jak wspaniale będą brzmiały te utwory z wokalem Maynarda Jamesa Keenana. Jeśli będą tak pyszne jak jego wino, to na pewno kupię tą płytę. Zdrowie chłopaki!

Świetnie było też zobaczyć Buzza Osbourne'a, gitarzystę The Melvins, którego ostatnio widziałem chyba w Seattle (tak mi się wydaje) jak piliśmy browary z Chrisem Cornellem jakieś dekady temu. Zawsze miło jest zobaczyć kogoś, kto nadal dobrze sobie radzi w biznesie mimo upływu lat. "

Adam Jones potwierdza, że Tool zacznie nagrania nowej płyty w marcu 2018 roku

Post wraz ze zdjęciem został udostępniony przez gitarzystę Toola, Adama Jonesa, który dodał podpis, w którym potwierdził, że w marcu 2018 roku zespół wejdzie do studia:

"

Czuję szczęście i honor podczas grania nowych kawałków dla naszych królików doświadczalnych, Sebastiana i Króla Buzza, zanim zaczniemy nagrywanie w marcu. Wciąż to są instrumentale, ale MJK jest w okolicy i pracuje nad zajeb*stymi tekstami. Ekscytująco. "

Praca nad tekstami i wokalami wre, jak potwierdził sam Maynard James Keenan, który powiedział, że teksty i melodie do utworów są gotowe w 100%. No, prawie gotowe, bo wokalista wciąż pracuje nad jeszcze jednym utworem:

"

Po 11 latach żebrania, nareszcie zacząłem otrzymywać od chłopaków pliki muzyczne, które w tytule zawierają słowa „wersja finalna”. To znaczy, że teoretycznie, nic nie powinno się zmienić i mogę w pełni skupić się na pisaniu tekstów i wymyślaniu historii do tych utworów. Teoretycznie.

Wciąż czekam na jeszcze jeden kawałek, ale na szczęście wyprzedziłem tok pracy, bo teksty i melodie są gotowe w 100%. Oprócz tego jednego utworu. Kiedyś je w końcu nagramy. Wciąż końca nie widać, ale na szczęście jest coraz bliżej. "

Myślicie, że w 2018 roku doczekamy się nowego albumu Toola?

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Tool