22.10.2019 17:01

Rob Halford przyznał, że nie czuje się bezpiecznie jako homoseksualista w Ameryce

W jednym z ostatnich wywiadów lider Judas Priest, Rob Halford opowiedział o tym, że nie czuje się bezpiecznie w Ameryce. Wszystko dlatego, że jest gejem.

Judas Priest
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Rob Halford z Judas Priest niedawno wydał solowy album świąteczny. Z tej okazji muzyk udzielił wywiadu NME. Dziennikarz poruszył również temat National Coming Out Day, czyli światowego dnia, w którym ludzie przyznają się do swojej orientacji seksualnej, innej niż ta przeważająca w ich otoczeniu. 

Rob Halford nie czuje się bezpiecznie w Ameryce

Portal NME spytał muzyka o to, jak to jest być homoseksualistą w Ameryce, gdzie coraz więcej osób podziela konserwatywne prawicowe poglądy. Rob Halford stwierdził, że bardzo cieszy się z tego pytania, ponieważ jest to bardzo ważna kwestia, o której warto rozmawiać.

"

Dzisiaj w Stanach obchodzimy National Coming Out Day. Nie wiedziałem o tym, ale gdy wszedłem rano na Instagrama, informacje o tym były wszędzie. Ja oświadczyłem światu, że jestem gejem w 1998 roku, umieściłem post na ten temat na swoim profilu. Komentarze były bardzo motywujące. Wszyscy musimy być przygotowani na negatywne uwagi, ale większość wpisów było naprawdę pięknych. Przeważała miłość i zrozumienie. "

Rob Halfrod
Rob Halfrod
Przeczytaj także Judas Priest szykuje niespodziankę dla fanów. Rob Halford zdradza kilka szczegółów

Niestety zawsze we wszystkim jest jakieś "ale". Lider Judas Priest dodał:

"

Nie zaczynajmy nawet mówić o chrześcijańskiej prawicy, oni chcieliby wepchnąć całą społeczność LGBTQ, bod autobus. Oni chcą, żeby powstały przepisy, zgodnie z którymi jeśli jesteś gejem, możesz stracić pracę. Argumentem może być wyłącznie religia pracodawcy, która nie akceptuje twojej orientacji. To jest straszne. Ameryka powinna być najbardziej postępowym supermocarstwem na świecie, a niektóre poglądy są tu średniowieczne. To nie jest kraj, w którym czuje się bezpiecznie. Szczerze mówiąc czuję się tu bezpiecznie coraz mniej. Mam świadomość, że podczas zakupów w supermarkecie mogę zostać nagle zastrzelony. Ale staram się na tym nie skupiać, żeby te rzeczy nie wpływały na moje życie. Politycy i media chcą wywoływać w nas strach, ja nie chcę go czuć. "

Zobacz też: Rob Halford wypowiedział się na temat nominacji Judas Priest do Rock and Roll Hall of Fame

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Quiet Riot