Rob Halford przyznał, że nie czuje się bezpiecznie jako homoseksualista w Ameryce

Joanna Chojnacka
22.10.2019 17:01
Rob Halford przyznał, że nie czuje się bezpiecznie jako homoseksualista w Ameryce Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

W jednym z ostatnich wywiadów lider Judas Priest, Rob Halford opowiedział o tym, że nie czuje się bezpiecznie w Ameryce. Wszystko dlatego, że jest gejem.

Rob Halford z Judas Priest niedawno wydał solowy album świąteczny. Z tej okazji muzyk udzielił wywiadu NME. Dziennikarz poruszył również temat National Coming Out Day, czyli światowego dnia, w którym ludzie przyznają się do swojej orientacji seksualnej, innej niż ta przeważająca w ich otoczeniu. 

Rob Halford nie czuje się bezpiecznie w Ameryce

Portal NME spytał muzyka o to, jak to jest być homoseksualistą w Ameryce, gdzie coraz więcej osób podziela konserwatywne prawicowe poglądy. Rob Halford stwierdził, że bardzo cieszy się z tego pytania, ponieważ jest to bardzo ważna kwestia, o której warto rozmawiać.

Dzisiaj w Stanach obchodzimy National Coming Out Day. Nie wiedziałem o tym, ale gdy wszedłem rano na Instagrama, informacje o tym były wszędzie. Ja oświadczyłem światu, że jestem gejem w 1998 roku, umieściłem post na ten temat na swoim profilu. Komentarze były bardzo motywujące. Wszyscy musimy być przygotowani na negatywne uwagi, ale większość wpisów było naprawdę pięknych. Przeważała miłość i zrozumienie.

Przeczytaj także

Niestety zawsze we wszystkim jest jakieś "ale". Lider Judas Priest dodał:

Nie zaczynajmy nawet mówić o chrześcijańskiej prawicy, oni chcieliby wepchnąć całą społeczność LGBTQ, bod autobus. Oni chcą, żeby powstały przepisy, zgodnie z którymi jeśli jesteś gejem, możesz stracić pracę. Argumentem może być wyłącznie religia pracodawcy, która nie akceptuje twojej orientacji. To jest straszne. Ameryka powinna być najbardziej postępowym supermocarstwem na świecie, a niektóre poglądy są tu średniowieczne. To nie jest kraj, w którym czuje się bezpiecznie. Szczerze mówiąc czuję się tu bezpiecznie coraz mniej. Mam świadomość, że podczas zakupów w supermarkecie mogę zostać nagle zastrzelony. Ale staram się na tym nie skupiać, żeby te rzeczy nie wpływały na moje życie. Politycy i media chcą wywoływać w nas strach, ja nie chcę go czuć.

Zobacz też: Rob Halford wypowiedział się na temat nominacji Judas Priest do Rock and Roll Hall of Fame

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.