Ronnie James Dio pojawi się w trasie w 2017

Aleksandra Degórska
30.12.2016 09:02
Ronnie James Dio pojawi się w trasie w 2017 Fot. East News

Oczywiście chodzi o hologram, który ma się pojawić podczas koncertów. Szykujcie się na „zmartwychwstanie” legendarnego wokalisty. 

Ronnie James Dio zmarł na raka żołądka 16 maja 2010 roku w wieku 68 lat. Jakie zatem było zdziwienie fanów, gdy hologram artysty pojawił się podczas ostatniego dnia festiwalu Wacken Open Air 2016, gdy wystąpił Dio Disciples składający się z członków kapeli Dio, którzy zagrali w 2008 roku po raz ostatni z wokalistą. 

Jedni byli tym zachwyceni, inni sceptycznie podchodzili do takiego pomysłu, choć sama Wendy Dio uważała, że taki hologram przypadłby do gustu samemu wokaliście, który uwielbiał fantastykę. Tymczasem Craig Goldy z Dio Disciples zapowiedział jeszcze latem 2016, że w następnym roku odbędzie się trasa z wykorzystaniem tego hologramu. 

Za projekt odpowiedzialna jest firma Eyelussion i dyrektor generalny, Jeff Pezzuti, opowiedział co nieco na temat tego hologramu, który pojawi się podczas przyszłorocznych koncertów:

Trasa będzie niesamowitym doświadczeniem. Na scenie pojawią się dwaj wokaliści, Ripper Owen i Oni Logan, jak również zobaczymy Ronniego w różnych momentach koncertu, będą też pewne duety. Na pewno będzie to zapierać dech w piersi z perspektywy fanów. Zamierzamy na scenie ożywić okładki płyt oraz inne elementy, które kojarzą się z Ronniem. 

W ilu zatem numerach pojawi się duch nieboszczyka?

Hologram Ronniego będzie zaangażowany w 6 czy 7 utworów każdej nocy, m.in. podczas „We Rock”, „Holy Diver”, „Rainbow in the Dark”. 

Zobaczcie zatem, jak prezentuje się ten projekt i przekonajcie się, czy gra warta jest świeczki:

Tak żona Dio wspominała to wydarzenie podczas Wacken Open Air 2016:

Chciałam, żeby to było wyjątkowe dla fanów. Pragnęłam, by wielbiciele, którzy kochali Ronniego mogli przyjść i zobaczyć go ponownie. Ci, którzy nie mieli tyle szczęścia, by go zobaczyć, mogli w końcu to zrobić.

Chcielibyście zobaczyć koncert z hologramem Dio?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.