Sabaton miał wypadek. Koncert w Gdańsku odwołany

01.09.2019 11:16
Sabaton miał wypadek. Koncert w Gdańsku odwołany Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Zespół Sabaton miał zagrać w Gdańsku z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. Impreza została odwołana, ponieważ członkowie grupy uczestniczyli w wypadku samochodowym. 

1 września 2019 roku przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji w Gdańsku odbywa się uroczystość, w której udział miał wziąć szwedzka grupa metalowa Sabaton. Koncert zespołu miał być transmitowany na żywo w TVP. Niestety do występu Sabatonu nie dojdzie. Muzycy brali udział w wypadku samochodowym i nie są w stanie zagrać w Gdańsku. 

Sabaton w Gdańsku - koncert na 80. lecie wybuchu II wojny światowej odwołany

O 20:00 rozpocznie się widowisko "Tak zaczynała się wojna", w którym gościnnie miał wystąpić Sabaton. Niestety muzycy grupy dwa dni przed imprezą mieli nieprzyjemną sytuację. Na Facebooku zespołu pojawił się post informujący o wypadku, w którym uczestniczyli muzycy. Zamieszczono również zdjęcia z miejsca zdarzenia. 

SABATON MIAŁ WYPADEK

Dwa dni temu w Tunezji braliśmy udział w poważnym zdarzeniu drogowym, do którego doszło po kręceniu teledysku na pustyni Sahara. 

Jesteśmy połamani, poważnie poturbowani, zakrwawieni i pozszywani, ale na szczęście żywi i pewni, że wkrótce w pełni wyzdrowiejemy.

Jednak po konsultacjach z ekspertami od medycyny i sprawdzeniu naszych obrażeń jesteśmy pewni, że nie weźmiemy udziału w zaplanowanym na dziś koncercie w Polsce, ponieważ nie możemy narażać się na dalsze urazy. 

Wrócimy z pełną mocą w październiku na trasę po Ameryce Północnej i do Gdańska najszybciej jak to tylko możliwe. 

Do tego czasu chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi zdjęciami z nagrywania na Saharze i z wypadku.

Dziękujemy za zrozumienie - Zespół. 

Muzycy oprócz zdjęć przedstawiających miejsce wypadku zaprezentowali również kilka fotografii z Sahary, gdzie kręcili nowy teledysk do jednego ze swoich utworów. 19 lipca 2019 roku ukazała się najnowsza płyta Sabatonu zatytułowana "The Great War". Zespół zaprezentował część nowego materiału na festiwalu muzycznym Wacken Open Air 2019

Przeczytaj także

"Tak zaczynała się wojna" - kiedy i gdzie oglądać?

Na szczęście życiom muzyków z Sabatonu nic nie grozi. Muszą jednak przejść rekonwalescencję, więc nie mogą wziąć udziału w widowisku "Tak zaczynała się wojna". Transmisja z wydarzenia będzie dostępna na żywo na TVP 2. Koncert zacznie się o 20:00. Na scenie Muzeum II Wojny Światowej wystąpią Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Grzegorz Hyży, Dawid Kwiatkowski, Margaret, Natalia Nykiel, O.S.T.R, Bovska, Janusz Radek, Ralph Kaminski, Michał Kowalonek, The Dumplings oraz Warszawska Orkiestra Sentymentalna i Tomasz Szymuś Orkiestra.

Przeczytaj także

Wydarzenie poprowadzi Antoni Pawlicki. Oprócz piosenek związanych z II wojną światową zostaną wyświetlone archiwalne materiały pochodzące z tamtego okresu, pokazujące heroizm ludzi, którzy postanowili sprzeciwić się nazistowskim najeźdźcom. Na razie nie wiadomo, czy organizatorzy zaplanowali zastępstwo za zespół Sabaton, który miał być gościem specjalnym uroczystości. 

Zobacz też: Sabaton: Pierwszy koncert z trasy „The Great Tour” [GALERIA] 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.