11.01.2019 15:36

Sabaton zakłada historyczny kanał na YouTubie

Już w lutym w serwisie YouTube pojawi się kanał historyczny autorstwa członków grupy Sabaton. Muzycy opowiedzą, co kryje się za ich tekstami.

Sabaton
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Grupa Sabaton słynie ze swoich tekstów, w których poruszają tematy historyczne, głównie wojenne. Zespół ma na swoim koncie także utwory o Polsce i Polakach. Być może też dlatego kapela jest niezwykle popularna w naszym kraju. Muzycy stwierdzili, że chcą jeszcze bardziej szerzyć wiedzę historyczną wśród swoich słuchaczy i zapowiedzieli otwarcie nowego kanału na YouTubie.

Sabaton uruchomi kanał na YouTubie o historii 

Start kanału Sabatona  - Sabaton History Channel zapowiedziano na 7 lutego 2019 roku. Muzycy będą publikować na nim filmy raz w tygodniu, a każdy z nich opowie o tym, jaka historia kryje się za jednym z ich numerów. Materiał powstaje przy współpracy z historykami, dlatego możemy być pewni, że zawarte w nich informacje będą sprawdzone.

Zespół udostępnił zwiastun kanału i opowiedział krótko, czego możemy się spodziewać po ich nowym pomyśle. Wokalista Joakim Brodén zapowiada:

"

Chcemy podzielić się z Wami niektórymi opowieściami, nie tylko o tym, jak powstały nasze piosenki, ale także o ludziach, którzy za nimi stoją. O prawdziwych ich historiach.  "

Sabaton wystąpi na koncercie w Polsce 

Zespół Sabaton zagra koncert w Polsce w ramach Mystic Festivalu 2019. Grupa pojawi się w krakowskiej TAURON Arenie 26 czerwca jako headliner drugiego dnia imprezy. Oprócz ekipy Joakima Brodena na scenie zobaczymy Within Temptation, Kinga Diamonda, Emperora, Trvium i wielu innych. 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Sabaton