Sabaton zakłada historyczny kanał na YouTubie

Joanna Chojnacka
11.01.2019 15:36
Sabaton zakłada historyczny kanał na YouTubie Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Już w lutym w serwisie YouTube pojawi się kanał historyczny autorstwa członków grupy Sabaton. Muzycy opowiedzą, co kryje się za ich tekstami.

Grupa Sabaton słynie ze swoich tekstów, w których poruszają tematy historyczne, głównie wojenne. Zespół ma na swoim koncie także utwory o Polsce i Polakach. Być może też dlatego kapela jest niezwykle popularna w naszym kraju. Muzycy stwierdzili, że chcą jeszcze bardziej szerzyć wiedzę historyczną wśród swoich słuchaczy i zapowiedzieli otwarcie nowego kanału na YouTubie.

Sabaton uruchomi kanał na YouTubie o historii 

Start kanału Sabatona  - Sabaton History Channel zapowiedziano na 7 lutego 2019 roku. Muzycy będą publikować na nim filmy raz w tygodniu, a każdy z nich opowie o tym, jaka historia kryje się za jednym z ich numerów. Materiał powstaje przy współpracy z historykami, dlatego możemy być pewni, że zawarte w nich informacje będą sprawdzone.

Zespół udostępnił zwiastun kanału i opowiedział krótko, czego możemy się spodziewać po ich nowym pomyśle. Wokalista Joakim Brodén zapowiada:

Chcemy podzielić się z Wami niektórymi opowieściami, nie tylko o tym, jak powstały nasze piosenki, ale także o ludziach, którzy za nimi stoją. O prawdziwych ich historiach. 

Sabaton wystąpi na koncercie w Polsce 

Zespół Sabaton zagra koncert w Polsce w ramach Mystic Festivalu 2019. Grupa pojawi się w krakowskiej TAURON Arenie 26 czerwca jako headliner drugiego dnia imprezy. Oprócz ekipy Joakima Brodena na scenie zobaczymy Within Temptation, Kinga Diamonda, Emperora, Trvium i wielu innych. 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.