11.02.2019 14:10

Stan Borys miał udar i jest częściowo sparaliżowany

Pojawiły się nowe informacje dotyczące stanu zdrowia muzyka. Stan Borys niestety ma problemy z chodzeniem.

Stan Borys
foto: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Na początku lutego 2019 Stan Borys trafił do szpitala z podejrzeniem udaru. 77-letni muzyk od kilku dni narzekał na ból głowy i podczas wizyty u znajomych jego stan mocno się pogorszył. Wokalista przebywał na oddziale intensywnej terapii aż pięć dni, gdzie lekarze walczyli o jego życie.

Ania Maleady, partnerka muzyka, przyleciała z Nowego Jorku do Warszawy, by wesprzeć Stana Borysa i wyznała, że przyczyną dolegliwości muzyka było niedotlenienie mózgu, które mogło być spowodowane przez smog.

Stan Borys jest częściowo sparaliżowany

Jak podaje Super Express, wokalista przeszedł udar niedokrwienny i niestety ma sparaliżowaną lewą część ciała, stanął już na nogi, ale nie jest w stanie chodzić. Stan Borys został wypisany z oddziału neurologicznego i przebywa obecnie w klinice dla osób, które przeżyły udar mózgu. Cały czas pozostaje pod obserwacją lekarzy, bowiem jego stan może w każdym momencie się pogorszyć. Bliscy twierdzą, że Stan Borys jest bardzo uparty i walczy o to, by szybko wrócić do formy - artystę czeka długa rehabilitacja.

Stan Borys
Stan Borys
Przeczytaj także Stan Borys trafił do szpitala przez smog? Muzyk odwołał koncerty

Stan Borys był zmuszony odwołać zaplanowane koncerty, które miały się odbyć w USA i Kanadzie, o czym wspomniała jego partnerka w wywiadzie z WP:

"

Stan miał zaplanowanych 13 koncertów, które natychmiast musiałam odwołać. Występy zaplanowane były dla publiczności w USA i Kanadzie. Dosłownie dzień przed jego wylotem zabrała go karetka. Na szczęście nie wsiadł do samolotu, bo to mogłoby skończyć się tragicznie. "

Muzyk podziękował swoim fanom za wsparcie i zachęca wszystkich do wsparcia fundacji LEX NOSTRA:

Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia Stana Borysa.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Stan Borys