07.08.2019 13:46

Sting śpiewa gościom swojej winnicy. „Bawcie się, pijcie dużo wina i róbcie dzieci”

Sting ma dwie pasje – śpiewanie oraz prowadzenie winnicy. Co roku w sierpniu łączy je, organizując w sierpniu festyn z degustacją wina i jego śpiewu. W obu atrakcjach można się zatracić, jako że wino Sister Moon uznawane jest za jedno z najlepszych we Włoszech.

Sting
foto: kadr z wideo /www.youtube.com/watch?v=H-4yodHCvu0

Sting zakupił posiadłość we włoskiej Toskanii w 1999 roku. Il Palagio miało być dla niego cichym schronieniem i szansą na odpoczynek na łonie przyrody, z dala od miejskiego zgiełku.

Artysta po wyremontowaniu willi stwierdził, że okolica nadaje się na założenie winnicy. W 2003 roku dokupił więc ziemi i postanowił wytwarzać własne wino. Ciężka praca przyniosła skutek już po kilku latach: trunek Sister Moon, noszący nazwę jednego z przebojów Stinga, został uznany za jedno z najlepszych włoskich win, a sama winnica umieszczona na liście 101 najlepszych włoskich producentów.

Większość świata usłyszała o winnicy Stinga w 2014 roku, gdy okazało się, że za pracę przy zbiorze winogron gwiazda każe sobie płacić około 1000 zł za dniówkę. Zbieranie winogron było jednak tylko jedną z atrakcji oferowanych przez piosenkarza, jako że dzień roboczy zaczynał się od pikniku, na którym z mini-koncertem występował Sting, a kończył na degustacji wina w domowej piwniczce.

Sting i Shaggy w Łodzi 2018
Sting i Shaggy w Łodzi 2018
Przeczytaj także Sting i Shaggy zagrali koncert w Łodzi [RELACJA + GALERIA]

Do sieci trafiły nagrania z takich festiwali. Sting śpiewa w nich swoje największe przeboje na scenie zaimprowizowanej wśród beczek z winem.

Sting koncertuje w swojej winnicy w Toskanii. Słuchając można pić jego wino

W internecie znalazły się fragmenty koncertów zagranych w Il Palagio w 2018 i 2017 roku. Największą popularnością cieszy się przebój „Every Breath you Take”.

Goście winnicy mogli także zobaczyć, jak Sting wykonuje w duecie z Zucchero utwór „Senza una donna”.

Osoby odwiedzające winnicę Stinga mogą liczyć na posłuchanie większości największych przebojów piosenkarza. Na koncertach pojawia się między innymi „Message in a bottle”.

W mniej kameralnym wykonaniu Stinga można będzie posłuchać w Polsce na koncercie w Krakowie.

Zobacz także: Sting kolejny raz wystąpi w Polsce 

Na który koncert Stinga wolelibyście pójść?

Tagi: Rock News