18.10.2019 09:54

Zespół Toto ogłosił zakończenie działalności. Kiedy odbędzie się ostatni koncert kapeli?

Toto to amerykańska grupa, która stworzyła takie przeboje jak "Africa" czy "Hold The Line". Zespół ogłosił zakończenie działalności. 

koniec działalności Toto
fot. kadr z wideo Toto - Africa (Live)/YouTube

Toto to kapela, która powstała w 1977 roku w słonecznym Los Angeles z inicjatywy perkusisty, Jeffa Porcaro i klawiszowca Davida Paicha. W obecny skład zespołu wchodzą założyciele zespołu, a także Steve Lukather i Joseph Williams. Pierwsze zakończenie działalności muzycy ogłosili w 2008 roku, ale kapela powróciła po dwóch latach na krótką trasę koncertową. 

Zespół Toto ogłosił zakończenie działalności. Kiedy odbędzie się ostatni koncert kapeli? 

O tym, że Toto zakończy działalność poinformował gitarzysta kapeli, Steve Lukather. Muzyk udzielił wywiadu "The Morning Call", w którym poinformował, że przygoda słynnego zespołu niebawem ma się zakończyć:

"

Nie wiem, co przyniesie przyszłość, ale wiem, że koncert w Filadelfii będzie ostatnim w dającej się przewidzieć przyszłości i zdecydowanie ostatnim w tym składzie "

Pitbull scoverował Toto "Africa" na potrzeby "Aquamana"
Pitbull scoverował Toto "Africa" na potrzeby "Aquamana"
Przeczytaj także Pitbull scoverował Toto "Africa" na potrzeby "Aquamana"

W rozmowie z dziennikarzem "The Morning Call" artysta dodał, że kapela zamierza odpocząć od całego zgiełku. Muzyk przyznał jednak, że istnieje szansa, że zagra jeszcze piosenki, które napisali razem z Toto, ale już nie w tym składzie. Steve Lukather dodał również, że ciężko jest przebywać członkom zespołu "230 dni w roku z dala od rodziny". Ostatni koncert Toto odbędzie się 20 października 2019 roku w Filadelfii. Grupa jest obecnie na trasie z okazji 40-lecia zespołu. 

Zobacz także: "Africa" Toto ma grać wiecznie na pustyni w Afryce za sprawą instalacji artystycznej

Tagi: Toto