"Africa" Toto ma grać wiecznie na pustyni w Afryce za sprawą instalacji artystycznej

Aleksandra Degórska
15.01.2019 14:36
Toto Africa|undefined Fot. kadr z wideo

To się dzieje naprawdę! Artysta wpadł na pomysł, by stworzyć specjalną instalację na cześć piosenki Toto "Africa".

Utwór "Africa" Toto stał się internetowym memem i nawet sam klawiszowiec zespołu Steve Porcaro w wywiadzie dla Antyradio.pl wyznał, że nie rozumie, dlaczego piosenka została hitem w XXI wieku. Co rusz pojawiają się kolejne przeróbki "Africa" w wykonaniu chociażby Postmodern Jukebox czy w polskiej wersji. Co jeszcze można wymyślić? Pewien młody 27-letni artysta wpadł na pomysł, by zorganizować specjalną instalację artystyczną, na której cały czas słychać cudowne dźwięki tego hitu z lat 80. 

Instalacja artystyczna w Afryce na cześć utworu "Africa" Toto

Namibijski artysta Max Siedentopf postanowił stworzyć instalację na pustyni Namib, która będzie hołdem dla Toto. Twórca podłączył 6 głośników do odtwarzacza mp3, na którym jest tylko piosenka "Africa". Artysta chce, by utwór był odtwarzany przez 55 milionów lat, w czym ma pomóc bateria słoneczna zainstalowana przy głośnikach:

Chciałem złożyć hołd piosence i stworzyć fizyczną wystawę utworu "Africa" w Afryce. Niektórzy mieszkańcy uwielbiają ten pomył, inni zaś twierdzą, że jest to najgorsza instalacja jaka kiedykolwiek powstała. Myślę, że to świetny komplement.

To nie jest wcale żart, artysta rzeczywiście zrealizował swój plan:

Oczywiście prawdopodobieństwo tego, że się znajdzie instalację na pustyni jest bardzo małe. Ciekawe, czy znajdą się odważni fani Toto, którzy wybiorą się na poszukiwanie głośników, z których wylewa się utwór Toto...

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.