06.09.2018 14:11

Ujawniono przyczynę śmierci Dolores O’Riordan z The Cranberries

Biuro koronera, zajmujące się śmiercią 46-letniej wokalistki po prawie dziewięciu miesiącach podało do wiadomości przyczynę jej zgonu. Wokalistka The Cranberries zmarła w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Ujawniono przyczynę śmierci Dolores O’Riordan z The Cranberries
foto: Agnieszka „V-spectrum” Jędrzejewska/Antyradio.pl

Tak jak zapowiedziano kilkanaście dni temu, przyczynę śmierci Dolores O’Riordan ujawniono w 47. rocznicę jej urodzin, 6 września 2018. Było nią utopienie, którego pośrednią przyczyną było nadmierne spożycie alkoholu.

O’Riordan znaleziono martwą 15 stycznia 2018 około godziny 9 rano, w łazience pokoju 2005 hotelu Hilton w Londynie. Odkrycia jej ciała dokonała pokojówka – wokalistka była w wannie, a jej twarz znajdowała się pod powierzchnią wody. Zgon stwierdzono o godzinie 9.16.

Dolores O'Riordan - przyczyny śmierci

Sporządzony przez dra Adama Combe’a raport ustalił, że artystka utopiła się w wannie, będąc pod wpływem alkoholu. Sekcja wykazała, że jego poziom we krwi zmarłej wynosił 330 mg na 100 ml krwi. W pokoju wokalistki znaleziono pięć małych buteleczek alkoholu oraz butelkę szampana. W tym czasie Dolores przyjmowała również leki, w tym lorazepam.

Koroner, dr Shirley Radcliffe stwierdziła:

"

Nie ma dowodów, że to było cokolwiek innego, niż wypadek. Nie było to intencjonalne, to wygląda wyłącznie na tragiczny wypadek. "

Po ujawnieniu przyczyny zgonu Dolores oświadczenie w mediach społecznościowych opublikował zespół The Cranberries.

"

15 stycznia 2018 straciliśmy naszą drogą przyjaciółkę i koleżankę z zespołu, Dolores O’Riordan. Dziś musimy zmierzyć się z tym, co się wtedy stało.

Nasze najszczersze kondolencje przesyłamy dzieciom i rodzinie Dolores. Nasze myśli są dziś z nimi.

Dolores będzie żyła wiecznie w jej muzyce. Wielką pociechą jest dla nas widzieć to, jaki pozytywny wpływ miała na życie ludzi. Chcielibyśmy podziękować wszystkim fanom za wasze wiadomości i nieustanne wsparcie dla nas w tym bardzo trudnym czasie. "

Dolores O'Riordan - ostatnie utwory

Przed śmiercią Dolores O’Riordan pracowała nad materiałem na nowy album The Cranberries. W dniu, w którym znaleziono jej ciało miała nagrywać też wokale do coveru „Zombie” tej grupy w wykonaniu amerykańskiego zespołu Bad Wolves. Piosenka ukazała się kilka dni po jej śmierci, jako hołd dla wokalistki. 

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News The Cranberries Dolores O'Riordan