Ujawniono przyczynę śmierci Dolores O’Riordan z The Cranberries

Maciej Koprowicz
06.09.2018 14:11
Ujawniono przyczynę śmierci Dolores O’Riordan z The Cranberries Fot. Agnieszka „V-spectrum” Jędrzejewska/Antyradio.pl

Biuro koronera, zajmujące się śmiercią 46-letniej wokalistki po prawie dziewięciu miesiącach podało do wiadomości przyczynę jej zgonu. Wokalistka The Cranberries zmarła w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Tak jak zapowiedziano kilkanaście dni temu, przyczynę śmierci Dolores O’Riordan ujawniono w 47. rocznicę jej urodzin, 6 września 2018. Było nią utopienie, którego pośrednią przyczyną było nadmierne spożycie alkoholu.

O’Riordan znaleziono martwą 15 stycznia 2018 około godziny 9 rano, w łazience pokoju 2005 hotelu Hilton w Londynie. Odkrycia jej ciała dokonała pokojówka – wokalistka była w wannie, a jej twarz znajdowała się pod powierzchnią wody. Zgon stwierdzono o godzinie 9.16.

Dolores O'Riordan - przyczyny śmierci

Sporządzony przez dra Adama Combe’a raport ustalił, że artystka utopiła się w wannie, będąc pod wpływem alkoholu. Sekcja wykazała, że jego poziom we krwi zmarłej wynosił 330 mg na 100 ml krwi. W pokoju wokalistki znaleziono pięć małych buteleczek alkoholu oraz butelkę szampana. W tym czasie Dolores przyjmowała również leki, w tym lorazepam.

Koroner, dr Shirley Radcliffe stwierdziła:

Nie ma dowodów, że to było cokolwiek innego, niż wypadek. Nie było to intencjonalne, to wygląda wyłącznie na tragiczny wypadek.

Po ujawnieniu przyczyny zgonu Dolores oświadczenie w mediach społecznościowych opublikował zespół The Cranberries.

15 stycznia 2018 straciliśmy naszą drogą przyjaciółkę i koleżankę z zespołu, Dolores O’Riordan. Dziś musimy zmierzyć się z tym, co się wtedy stało.

Nasze najszczersze kondolencje przesyłamy dzieciom i rodzinie Dolores. Nasze myśli są dziś z nimi.

Dolores będzie żyła wiecznie w jej muzyce. Wielką pociechą jest dla nas widzieć to, jaki pozytywny wpływ miała na życie ludzi. Chcielibyśmy podziękować wszystkim fanom za wasze wiadomości i nieustanne wsparcie dla nas w tym bardzo trudnym czasie.

Dolores O'Riordan - ostatnie utwory

Przed śmiercią Dolores O’Riordan pracowała nad materiałem na nowy album The Cranberries. W dniu, w którym znaleziono jej ciało miała nagrywać też wokale do coveru „Zombie” tej grupy w wykonaniu amerykańskiego zespołu Bad Wolves. Piosenka ukazała się kilka dni po jej śmierci, jako hołd dla wokalistki. 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.