W Warszawie powstał ogromny mural poświęcony AC/DC. To kolejne muzyczne dzieło na murach stolicy

09.12.2020 15:44
AC/DC Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Przy jednej z głównych warszawskich ulic powstał kolejny muzyczny mural. Na ścianie budynku pojawiła się grupa AC/DC. 

Popularność street artu z każdym rokiem rośnie. Już nie tylko przyzwyczailiśmy się do dzieł w takiej formie na murach naszych miast, ale także wykorzystujemy ten rodzaj sztuki jako alternatywę dla reklam czy banerów. W przestrzeni miejskiej roi się od ciekawych prac promujących nowe seriale, filmy czy płyty.

Mural AC/DC w Warszawie. Gdzie można zobaczyć pracę?

Kolejny z ciekawych murali powstał w Warszawie. Budynki przy ulicy Waryńskiego w okolicach Metra Politechnika już od jakiegoś czasu służą artystom za płótno, które reklamuje nowości. To tam pojawiła się krzyżówka Dawida Podsiadły promująca jego album "Małomiasteczkowy" czy dzieło reklamujące "Wiedźmina" Netfliksa. Tym razem spacerujący obok budynku na Waryńskiego, zobaczą na nim mural z AC/DC.

Polecamy

Mural AC/DC w Warszawie

Na pracy oczywiście przeważa kolor czerwony, który stanowi tło muralu. Na nim widać ogromny napis AC/DC podświetlany neonami i podobizny muzyków. Dzieło ma za zadanie promować najnowszy album grupy "Power Up".  Pokazywaliśmy Wam już zdjęcie muralu wieczorową porą na stories na naszym Instagramie, jednak jeśli nie śledzicie konta Antyradia lub nie korzystacie z aplikacji, zamieszczamy fotkę poniżej:

ac dc

Ukończony mural za dnia:

Co ciekawe innym muralem, który powstał dokładnie w tym samym miejscu, była praca poświęcona Antyradiu. Poniżej możecie zobaczyć fotografię z tych pamiętnych czasów:

antyradio

Mural AC/DC nie jest jedynym muzycznym nawiązaniem na murach Warszawy. W formie street artu w stolicy został upamiętniony także David Bowie, Kora czy Czesław Niemen.

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.